B.İ.G. Kids Camp Eğitimi Düzenlendi

TBD tarafından 29 Ocak – 2 Şubat 2018 tarihleri arasında

B.İ.G. Kids Camp  Eğitim Kampı Düzenlendi

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) olarak Programlama Çocuk Oyuncağı projesi kapsamında ve B.İ.G. Kids Camp adı altında 9-14 yaş arası çocuklara yönelik Bilişim, İletişim ve Girişimcilik becerilerini geliştirmeleri için 29 Ocak – 2 Şubat 2018 tarihleri arasında eğitim kampı düzenlendi.” Scratch ve Kodlama Atölyesi & Arduino ile Robotik Programlama ” ve “Web Programlamaya Giriş & Sosyal Medya Yönetimi ve Girişimcilik” olmak üzere 2 sınıftan oluşan eğitime, yaşları 11-12 yaş arasında olan ve çeşitli okullarda eğitim gören çocuklarımız katıldı.

 

TBD Genç çalışma grubundan arkadaşlarımızın desteği ile organize edilen atölye çalışmasında, çocuklar scratch ile kodlama yaparak, yazdıkları algoritmaları ardunio üzerinde uygulama fırsatı yakaladılar. Web programlamaya giriş sınıfında ise temel düzeyde web programlama dillerinin temel yapısından bahsedildi, öğrencilerin kendi web sitelerini kurmaları sağlandı.

Bundan sonraki yaşamlarında bu becerilerinin geliştirilmesi için velilerle istişare edilerek, başarılı bir şekilde kursu tamamlayan çocuklarımıza katılım belgeleri verildi.

 

Önceki Yazı TBD, Siber Güvenlikte Ortak Akıl İçin Harekete Geçti
Sonraki Yazı İK'da Dijital Vizyon: İnsan Kaynaklarının Dijital Dönüşümü Zirvesi, 14 Mart 2018

Benzer Yazılar

TBD Haberleri 0 Comments

TBD 18. Bilimkurgu Öykü Yarışması Başlıyor.. “Haydi Düş Başına!”

Haydi Düş Başına! Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Bilimkurgu Öykü Yarışması’nın on sekizincisini düzenleniyor. On yedi yıldır jürisi, ödülleri, katılımcısı, istikrarı ve ciddiyetiyle ülkemizin önde gelen bilimkurgu  platformlarından biri haline gelen

TBD Haberleri 0 Comments

Milli İradeyi Hedef Alan Hiçbir Girişim Hedefine Ulaşamaz

Ülkemizde kaos çıkarmak amacıyla darbe yanlıları tarafından demokrasimizi ve demokratik kurumlarımızı hedef alan yasa dışı müdahale asla kabul edilemez. Halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete ve tüm ulusumuza karşı yapılan bu