Bakan Arslan’dan Mavi Balina Oyunu Uyarısı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dünya genelinde gençleri intihara sürükleyen Mavi balina oyunu hakkında bakanlık tarafından alınan çeşitli önlemleri açıklayarak aileleri de dikkatli olması konusunda uyardı.

Geçlerin intihar etmesine neden olan Mavi Balina oyunu, tüm dünyada tehlike yaratmaya devam ederken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, oyun hakkında tüm aileleri medya aracılığı ile bilgilendirerek uyarılarda bulundu ve bakanlığın yaptığı çalışmaları dile getirdi.

Bakanlık olarak zararlı içerik bulunduran yayınları kaldırmak gibi çalışmaların devam ettiğini belirten Arslan şunları söyledi: “Bu oyun kullanıcılar arasında özel linklerle oynanan bir oyun. Oyunu oyun yöneticisi adı verilen korsanlar yönetiyor. Bu en tehlikeli kısım. Diğer zararlı içerikleri engellediğimiz gibi bunu engelleme şansımız yok. Bunun da cezai müeddiyeleri var. Kullanıcılar bu tip yanlış eylemlerle, bildirimlerle karşılaştıklarında bize bildirsinler. BTK ve İçişleri Bakanlığımız buna karşı alınacak tedbirlere çalışıyorlar. Başlangıçta masum görünen ve günün sonunda gençlerimize zarar veren oyunları kaldırmak için çalışmalar yapıyoruz. Zararlı içerikli yayınları BTK olarak durdurabiliyoruz ama böyle özel linklerle çalışan oyunlara birşey yapamıyoruz. Üzerinde çalışıyoruz. BTK ve emniyet uzmanları çalışma yapıyor.”

Önceki Türk Telekom ve Turkcell El Ele Veriyor Dünya Devlerini Türkiye’ye Getiriyor
Sonraki TBD, ASO ve ATO İşbirliği ile 1. KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi Gerçekleştirildi

Benzer Yazılar