Çocuk ve Bilgi Güvenliği Etkinlikleri

Çocuk ve Bilgi Güvenliği Etkinlikleri
“DİJİTAL OYUNLAR” 9 – 11 EKİM 2017 ANKARA

9 – 11 Ekim 2017 tarihleri arasında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda “Dijital Oyunlar” ana temalı Uluslararası Çocuk ve Bilgi Güvenliği Etkinleri gerçekleştirilecek.

Etkinliklerin ilk gününde çocukların teknolojinin gelişimine ayak uydurmasına ve yeniliklerin geliştirilmesinde söz sahibi olmalarına yardım edecek kod yazma eğitimi yapılacak. Etkinliklerin ikinci gününde ise paydaş kurumların düzenlediği, uluslararası katılımcıların da katkı vereceği, alanda yaşanan sorunların ve gereksinimlerin belirleneceği dört çalıştay gerçekleştirilecek. Son etkinlik ise, çalıştay çıktılarının da sunulacağı, alanda deneyimli akademisyen ve uzmanların bilgi paylaşımlarında bulunacağı sempozyum olacak.

Ayrıntılı bilgi için http://cocukvebilgiguvenligihaftasi.com/

 

 

Önceki 2017 2. Çeyrek Pazar Verileri Raporu Yayınlandı
Sonraki Google'dan MEB'e Yazılım Eğitimi Desteği

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Kanada Hızlı İnterneti Vatandaşlık Hakkı İlan Etti

Kanada medeniyetin bir boyutuna daha imza attı. Yüksek hızda internet erişimini her vatandaşın erişebilmesi gereken bir “temel telekomünikasyon hizmeti” olarak kabul etti Yüksek hızlı internet erişiminden sorumlu olan ulusal telekomünikasyon

Sektör Toplantı ve Haberleri

MediaMarkt ve Microsoft’dan 45 Çocuğa Kodlama Eğitimi

MediaMarkt ile Microsoft Türkiye, çocukların algoritmik becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla başlattığı kodlama eğitimlerine Hour of Code ile devam ediyor.