Kadir Has’ın Dönüşüm Projesi Global Başarı Hikayesi Olarak Yayınlandı

Kadir Has Üniversitesi’nin ARETE Consulting’in danışmanlığında hayata geçirdiği proje, SAP tarafından ‘Global Başarı Hikayesi’ olarak yayınlandı.

Kadir Has Üniversitesi’nin SAP tarafından global başarı hikayesi olarak yayınlanan dönüşüm projesi öğrencilere, akademisyenlere ve idari personele daha modern, kolay ve fonksiyonel bir kampüs yönetim sistemi sunuyor. Proje sayesinde 7 binin üzerinde Kadir Has Üniversitesi öğrencisi mobil cihazları üzerinden SAP Fiori uygulamasına giriş yaparak dönem ve ders kayıtları, ders programları, devamsızlık, belge talepleri, değişim programlarına başvuru gibi birçok akademik süreci takip edebiliyor. Öğrenciler derecelerine, genel not ortalamalarına ve mezuniyetleri için gerekli kredi sayılarına yine SAP Fiori üzerinden kolaylıkla ulaşabiliyor.

Dünyanın en iyi üniversiteleriyle rekabet edebilecek bir öğrenme ve araştırma ortamı’

SAP Global, Kadir Has Üniversitesi’nin dönüşüm projesini; artık üniversitenin akademisyen ve öğrencilerinin görevlerini daha hızlı ve üretken bir şekilde her zaman her yerden mobil cihazları aracılığıyla yürütebileceği şeklinde açıklayarak, “Türkiye’deki Kadir Has Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleriyle rekabet edebilecek bir öğrenme ve araştırma ortamı yaratıyor. Üniversite modern, yenilikçi ve disiplinlerarası bir eğitim modeli sayesinde, öğrencilerin teknolojik yetenekleri kadar kültürel gelişimini de destekliyor. Kadir Has Üniversitesi, öğrencilerinin en son teknolojik gelişmeleri takip etmesini sağlıyor” ifadelerine yer verdi.

Hayata geçirilen proje sayesinde Kadir Has Üniversitesi’nde bilgi sistem altyapısının tüm bölümleri entegre şekilde çalışacak. Bilgiye tek elden, daha pratik erişim sağlanacak. Akademisyen ve öğrenciler arasındaki iletişim daha hızlı olacak. Öğrenci ve akademisyenlere dinamik bir kullanıcı deneyimi sunan projenin gelecek hedefleri arasında, üniversiteye yapılacak tüm harici akademik başvuruların alınması, onay ve raporlama süreçlerinin SAP Fiori ekranlarına taşınması ve Fiori 2.0’a geçiş yer alıyor.

Önceki Hes Kablo'dan çifte birincilik
Sonraki Google SOS Uyarıları, Kriz Anlarında Yardımcı Olacak!

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Oracle Digital Day, 16 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da Düzenleniyor

Her yıl gerçekleştirilen ve sektörün en büyük BT etkinliklerinden biri olan Oracle Digital Day , 16 Şubat 2017 tarihinde JW Marriott Otel Ankara’da düzenlenecek. Oracle Digital Day : Dijital dönüşüm kısa

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Kayseri Bilim Merkezi Tanıtıldı

TÜBİTAK ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocasinan ilçesindeki Anadolu Harikalar Diyarı’nın içinde yapılan Kayseri Bilim Merkezi’nin açılışında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bilim merkezlerinin sayısının artırılacağını, içeriklerinin

Sektör Toplantı ve Haberleri

Endüstri 4.0’da Tehditleri Fırsata Çevirelim

Kibar Holding CEO’su Tamer Saka: Endüstri 4.0’da Tehditleri Fırsata Çevirelim 75