Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çerçevesinde Turizm Sektöründe Karşılaşılabilecek Sorunlar Konuşuldu

Modernity Otel’de Kişisel Verilerin Korunması Kanunu konuşuldu. Etkinlikte konuşan TBD Şube Başkanı Av. Dr. Barış Günaydın yaptığı sunumda Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde turizm sektöründe karşılaşılabilecek sorunları anlattı.

                                           
Modernity Otel’de Kişisel Verilerin Korunması Kanunu konuşuldu. Etkinlikliğe Skal International Eskişehir Yönetim Kurulu BaşkanıEmin Sarper, Türkiye Bilişim Derneği Eskişehir Şube Başkanı Av. Dr. Barış Günaydın ve Av. Mehmet Otrar konuşmacı olarak katıldı. GÜMTOB-Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği, Skal International Eskişehir Kulübü Derneği ve Türkiye Bilişim Derneği’nin organize ettiği ekinlikte 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun içeriği konuşuldu.

Emin Sarper, açılış konuşmasında etkinlikle sektör temsilcilerinin farkındalığının artırılacağını belirtti. Barış Günaydın konu ile ilgili sunumunda özellikle kişisel veri kavramının dünyadaki uygulamalar ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gerekçesindeki temel ilkelere değinerek turizm sektöründe karşılaşılabilecek olası sorunları anlattı.Mehmet Otrar, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ndaki düzenlemelerin Turizm sektörüne etkileri ve yapılması gerekenler ile alınması zorunlu olan önlemler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.Soru cevap bölümünden sonra etkinliğe katılan turizm profesyonelleri konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olduklarını ve etkinlikten memnuniyetlerini dile getirdi.
Önceki 3. Akdeniz Bilişim Zirvesi Bu Yıl 9 Aralık’ta!
Sonraki XI. İstanbul Bilişim Kongresi Gerçekleştirildi

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri

Trump teknoloji CEO’larıyla bir araya geldi

ABD Başkanı Donald Trump, “Hükümetin daha etkili faaliyet göstererek maliyetleri azaltması gerekiyor. Gelecek 10 yılda vergi mükelleflerine yaklaşık 1 trilyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruz.” dedi. 75

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Kurumsal Farkındalık Günü, 1 Mart’ta Ankara’da Düzenleniyor!

Kurumsal Dönüşüm Farkındalık Günü, Kurumsal Dönüşüm Platformu Ankara Temsilcisi Sn. Adil Bişkin moderatörlüğünde 1 Mart 2017 tarihinde Ankara’da düzenlenecek. ERP, BI, BPM, CRM, EAM, HCM, PLM, SCM, ECM, MES ve