Millî e-posta geliyor

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 2018 sonunda millî e-postaya geçileceğini söyledi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan dün CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuştu. Bakan Arslan’ın üzerinde durduğu konulardan biri de, millî e-posta sistemi oldu. Arslan’ın verdiği bilgiye göre, 2018 yılı sonuna kadar millî e-postaya geçilecek.

Bakan Arslan, programda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “E-postanızı attığınızda ülke dışına çıkıyor dünyada belli yerleri dolaşıp öyle gideceği yere varıyor. Dolayısıyla Türkiye dışında birilerinin bu e-postayı görebilme ve bilgi edinme durumu var. Yerli ve millî e-posta sisteminin çalışmasını 2018 sonuna kadar bitirip öncelikle bütün kamu kurumlarının kullanmasına sağlayacağız. Bunu vatandaşlarımız da kullanabilecek.”

Arslan programda ayrıca, 3. havalimanının hizmete girmesinin ardından Atatürk Havalimanı’nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirtti. Arslan’ın değindiği diğer konular ise Sabiha Gökçen Havalimanı’na ikinci pist inşaatı ve Sivas-Halkalı arası hızlı tren ihalesi oldu.

Önceki Personele Hakkaniyetli Davranmak Rekabet Gücünü Artırıyor
Sonraki ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) nedir?

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri

Samsung Deneyim Mağazası’nı İstanbul’da açtı

Samsung, yeni bir mağazacılık yaklaşımı ile tasarladığı Deneyim Mağazası’nın dünyadaki ilk örneğini 3 Haziran Cumartesi İstanbul’da açıyor. Mobil ürünlere adanmış Türkiye’deki en büyük mağaza niteliği taşıyan Samsung Deneyim Mağazası, Emaar

Sektör Toplantı ve Haberleri