Millî e-posta geliyor

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 2018 sonunda millî e-postaya geçileceğini söyledi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan dün CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuştu. Bakan Arslan’ın üzerinde durduğu konulardan biri de, millî e-posta sistemi oldu. Arslan’ın verdiği bilgiye göre, 2018 yılı sonuna kadar millî e-postaya geçilecek.

Bakan Arslan, programda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “E-postanızı attığınızda ülke dışına çıkıyor dünyada belli yerleri dolaşıp öyle gideceği yere varıyor. Dolayısıyla Türkiye dışında birilerinin bu e-postayı görebilme ve bilgi edinme durumu var. Yerli ve millî e-posta sisteminin çalışmasını 2018 sonuna kadar bitirip öncelikle bütün kamu kurumlarının kullanmasına sağlayacağız. Bunu vatandaşlarımız da kullanabilecek.”

Arslan programda ayrıca, 3. havalimanının hizmete girmesinin ardından Atatürk Havalimanı’nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirtti. Arslan’ın değindiği diğer konular ise Sabiha Gökçen Havalimanı’na ikinci pist inşaatı ve Sivas-Halkalı arası hızlı tren ihalesi oldu.

Önceki Personele Hakkaniyetli Davranmak Rekabet Gücünü Artırıyor
Sonraki ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) nedir?

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri

Samsung Geleceğin Mucitlerini Arıyor!

Öğrencilere bilimi sevdirerek onları yaratıcı düşünmeye ve yeni buluşlar yapmaya teşvik etmek üzere Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Multi Channel Developers iş birliğiyle düzenlenen “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışması için başvurular

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Kamuda BT Yönetişimi ve Endüstri 4.0 Teknoloji Platformu

Tüm dünyada üretim ve sanayi olarak büyük bir dönüşümün içerisindeyiz.  Endüstri ve sanayide elde edilen faydalar, gelişen teknolojiler ile büyüyor. Tüm süreçler artık dijitale geçiyor, teknolojiler birbiri ile konuşuyor. Tüm