Millî e-posta geliyor

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 2018 sonunda millî e-postaya geçileceğini söyledi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan dün CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuştu. Bakan Arslan’ın üzerinde durduğu konulardan biri de, millî e-posta sistemi oldu. Arslan’ın verdiği bilgiye göre, 2018 yılı sonuna kadar millî e-postaya geçilecek.

Bakan Arslan, programda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “E-postanızı attığınızda ülke dışına çıkıyor dünyada belli yerleri dolaşıp öyle gideceği yere varıyor. Dolayısıyla Türkiye dışında birilerinin bu e-postayı görebilme ve bilgi edinme durumu var. Yerli ve millî e-posta sisteminin çalışmasını 2018 sonuna kadar bitirip öncelikle bütün kamu kurumlarının kullanmasına sağlayacağız. Bunu vatandaşlarımız da kullanabilecek.”

Arslan programda ayrıca, 3. havalimanının hizmete girmesinin ardından Atatürk Havalimanı’nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirtti. Arslan’ın değindiği diğer konular ise Sabiha Gökçen Havalimanı’na ikinci pist inşaatı ve Sivas-Halkalı arası hızlı tren ihalesi oldu.

Önceki Personele Hakkaniyetli Davranmak Rekabet Gücünü Artırıyor
Sonraki ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) nedir?

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

‘Akıllı Şehir İstanbul’ İçin İBB ve Ericsson’dan İşbirliği

Medeniyetlerin beşiği İstanbul’u uluslararası camiada marka şehir haline getiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile akıllı şehir yönetimlerinin deneyimli ve uzman kuruluşu Ericsson arasında ‘Akıllı Şehir Danışmanlık’ projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.