Türkiye’deki İlk Microsoft Mağazası Ankara’da Açıldı

Türkiye’de ilk kez sadece Microsoft ürünlerini deneyimleyebileceğiniz Microsoft mağazası, Ankara KentPark AVM’deki MediaMarkt’ın içinde hizmete başladı.

Microsoft, Türkiye’deki ilk mağazasını açtı. Ankara Kent Park AVM’de bulunan MediaMarkt içinde yer alan mağazada Microsoft’un en yeni donanım ve yazılım çözümleri sergilenecek. “Mağaza içinde mağaza” konseptine sahip olan ve Microsoft ürünlerinin sergilendiği mağazanın açılışı Microsoft Türkiye Tüketici Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu ile MediaMarkt Türkiye Satın Almadan Sorumlu CPO’su Faruk Kocabaş tarafından yapıldı.

 

Bildiğiniz gibi teknoloji devi Microsoft’un dünya genelinde kendi ürünlerini deneyimleyebildiğiniz ve satın alabildiğiniz onlarca mağazası bulunuyor ancak ne yazık ki Türkiye’de bugüne kadar bir Microsoft mağazası görmemiştik. Bunun en büyük nedeni de Microsoft’un Surface gibi ürünlerini Türkiye’ye getirmemesi olarak görülüyordu.

Uzun süredir Türkiye pazarında bir mağaza açmayan Microsoft, ilk defa Ankara KentPark AVM’nin içindeki teknoloji marketi MediaMarkt’ta kendi mini mağazasını açtı. MediaMarkt’ın içinde yer almasına rağmen Microsoft’un Türkiye’deki ilk mağazası olarak kabul edilen bu mağaza, MediaMarkt’taki diğer stantlardan bağımsız olarak deneyimlenebiliyor ve müşteriler buradaki Microsoft çalışanlarından bilgi alabiliyor.

Mağazanın açılış törenine halk yoğun ilgi gösterirken bu mini mağazanın Microsoft için bir test olduğunu ve başarılı olduğu takdirde şirketin Türkiye’deki mağazalarını genişleteceğini tahmin ediyoruz. Kim bilir, belki de açılan bu Microsoft mağazası Microsoft’un Surface ailesi ürünlerini Türkiye’ye getirmesi için bir ön ayak olabilir.

Önceki Bilişim Muhabirleri geleneksel BMD iftarında buluştu
Sonraki UYAP Entegrasyonu Protokolü İmzalandı

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Teknoloji Platform’larının 2017 ilk etkinliği Ankara’da “Kamuda BT Yönetişimi ve Endüstri 4.0” ana temasında gerçekleşti

Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi  “Kamuda BT Yönetişimi ve Endüstri 4.0” ana temasında 21 Şubat 2017, Salı günü Ankara Sheraton Convention Center’da gerçekleşti. Ankara Teknoloji Platform’unda “Kamuda BT Yönetişimi ve  Endüstri