Zyxel Türkiye 10 yaşında

Zyxel Türkiye onuncu yaşını kutluyor. Geçtiğimiz on sene süresince Türkiye’de birçok ilke imza atan firma, 2017 yılında yüzde 20 büyüme hedefliyor. Son dönemde Ar-Ge faaliyetlerine ağırlık veren Zyxel’in odağında smart-wifi çözümleri bulunuyor.

Beş kıta da 150 ülkede faaliyetlerini sürdürmekte olan ve ağ teknolojileri alanında dünya liderleri arasında yer alan Zyxel’in Türkiye Ofisi 10 yaşında. Türkiye ofisinin 2007 yılında faaliyetlerine başlamasının ardından, Zyxel, ağ teknolojileri alanında Türkiye’nin en bilinen ve en çok tercih edilen markaları arasında yerini aldı. Zyxel Türkiye, büyüme grafiğini sürdürmeye devam ederek 2017 yılında yeni yapılanması ile yine kurumsal ve bireysel alanda başarılı ürünler geliştirmeye devam edecek.

Staratejik iş ortakları Zypartner’ları ile özellikle turizm ve eğitim alanındaki projelerini artırarak büyümeyi planlayan firma, sene sonuna kadar 1milyon adet ürün satışı hedefiyle çalışmalarına yön veriyor.

 Zyxel’in ağ teknolojileri alanında Türkiye’nin en bilinen ve en çok tercih edilen markaları arasında yerini aldığını belirten Zyxel Türkiye Genel Müdürü Timuçin Aksoy, “Zyxel Türkiye, Avrupa bölgesi içinde en hızlı büyüyen pazarlar arasında yer alıyor. Yılın ilk 5 ayında ulaştığımız ürün satış rakamı, Zyxel Türkiye’nin geçtiğimiz yıllardaki büyüme trendinin bu yıl da devam edeceğini müjdeliyor. İnovasyon ve müşteri odaklı çalışan küresel bir marka olan Zyxel, gelişen yeni teknolojileri yüksek verimli ürünlere dönüştürüyor.

 Dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de en beğenilen markalarından olan Zyxel olarak, bilime, teknolojiye ve inovasyona dayalı bu ürünlerimizi en hızlı şekilde bireylerin ve kurumların hizmetine sunuyoruz. On yıldır bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkürlerimizi iletiyorum” dedi.

 Zypartneler’in başarımızda rolü büyük

 Timuçin Aksoy, Zyxel iş ortaklarına memnuniyetini ileterek, “Türkiye pazarında sağlanan başarıyı Zypartner’larımıza borçluyuz. İş ortaklarımız operasyonumuzda son derece önemli bir rol üstleniyor ve bizim için çok değerliler. Güçlü kanal yapımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 Yeni trend VDSL ve Kablosuz Ağ Genişleticiler

 Zyxel’in satış verilerine göre, bu yılın yıldız ürünleri arasında VDSL cihazlar yer alıyor. Servis sağlayıcı firmaların VDSL dönüşümü yapması sebebi ile son kullanıcıya da daha yüksek bant genişliği sunan Zyxel VDSL ürünler veriliyor. VDSL ürün grubunda satış rakamlarının yıl sonuna dek artarak sürmesi hedefleniyor.

Bir diğer ürün grubu ise duvar yapısı sebebi ile Wi-Fi sinyalinin zayıfladığı noktaları da kapsama alanına alabilmek için kullanılan Kablosuz Ağ Geliştirici ürünler. Bu grupta, İnternet bağlantısını elektrik hattı üzerinden taşıyarak diğer odalara ulaştıran PLA cihazlar en çok talep gören ürünler arasında yer alıyor.

Ağ depolama çözümüne (NAS Chazı) talep artışı

Günümüzde kişisel olarak üretilen verinin de yedeklenmesi ve paylaşılması giderek önem kazandığı için kurumların yanı sıra son kullanıcılar da fotoğraf, video ve dokümanlarını yüksek kapasiteli Ağ Veri Depolama (NAS) cihazlarına yüklemeyi tercih ediyorlar. NAS’lar ayrıca, bulutta tutulan verilerin yedeklenmesi ve senkronize edilmesi amacı ile de sıklıkla tercih edilen çözüm olarak öne çıkıyor.

Nebula ile donanım yönetimi de buluta taşınıyor

Global ölçekte yaşanan internet saldırıları sebebiyle güvenlik ürünleri kurumsal ürün gamında 2017’nin öne çıkan ürün grubunu oluşturuyor. KOBİ’lerden büyük ölçekli şirketlere kadar her ölçekteki şirketin güvenlik ihtiyaçları için geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Zyxel’in yeni çözümü Nebula Ticari Bulut Ağ Çözümü, güvenlik ağ geçidi yönetimi özelliklerini de barındırıyor. Nebula, şirketlere birden fazla lokasyondaki ağ ve güvenlik cihazlarını bulut üzerinden yönetebilme esnekliği sağlıyor.

Ar-Ge çalışmaları için gelirin yüzde 10’u ayrılıyor

 Zyxel CEO’su Gordon Yang, “Zyxel Türkiye olarak 2017 yılı Haziran ayı, kendi ofisimizde ki 10. Yılımız. Kurulduğumuz günden bugüne büyüme grafiğini sürdürmeye devam eden Türkiye ofisi bizim için çok önemli. Güçlü Türkiye operasyonuna ve kanal operasyonumuza yatırımlarımız devam edecek.

CEO’dan Teknoloji Meraklılarına Müjde;

Smart Wi- Fi Çözümlerimiz Yolda

Diğer bir yatırım hedefimiz ise, Ar-Ge çalışmaları. Gelirimizin yüzde 10’ u Ar-Ge ye ayrılıyor ve dünya genelinde Ar-Ge çalışanı sayımız 600 kişi. Şu anda özelikle odağımızda yeni nesil güvenlik sistemleri yer alıyor. İhtiyaçlar doğrultusunda yeni teknolojileri entegre ederek, ürün portföyümüze yeni ürünler katmak için çalışmalar yapıyoruz. Odağımızda dünyanın yeni trendi olan akıllı cihazlar yer alıyor. Özellikle bulut çözümü dediğimiz teknoloji; evde veya işyerinde kullanabildiğimiz, her yerden erişimin, yönetimin ve güvenliğin sağlandığı bir kanal. Smart Wi-Fi’; bünyesinde yapay zekayı da barındıran bir ürün. Yeni çözümümüz sayesinde en yüksek sinyal gücü ile anında iletişim ve kesintisiz bağlantı vaat ediyoruz. Bu platformun üzerinde 2 yıldır 50’yi aşkın kişi çalışıyor. Bu alandaki yeni ürünleri bu sene piyasaya sunmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Zyxel Türkiye 10. yılda ikinci yarı için yüzde 20 büyüme hedefliyor

Zyxel’in kurumsal ürünleri arasında yer alan profesyonel kablosuz ağ genişletici ürünleri önceki yıllarda olduğu gibi bu yılın ilk yarısında da oteller, eğitim kurumları ve çeşitli kurumların öncelikli tercihi olmayı sürdürüyor. Firma,2017 yılı üçüncü ve dördüncü çeyrek Switch ürünleri satışında ise yüzde 20’lik bir büyüme hedefliyor.

 

Önceki ​Çocukları siber zorbalıktan korumanın 5 yolu
Sonraki 2021’de 350 Milyardan Fazla Uygulama İndirilecek

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri

Hastalar, 5G ile sağlık kontrolünü kendileri yapacak

Ericsson, ‘Sağlık Bakımından Ev Bakımına’ isimli en son ConsumerLab raporunu yayınladı. 55

Sektör Toplantı ve Haberleri

Ankara Büyükşehir’in ‘Akıllı Kent Uygulamaları’ devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından daha önce prototipi tanıtılan ‘Akıllı Başkent Taksi Projesi’ kapsamında; Büyükşehir Belediyesi tarafından taksilere ücretsiz dijital taksimetre, yolcu koltuğuna da informatik ekran montajına başlandı.