Etik Eğitimi ve Etik Liderlik Semineri

“Yolsuzluğun Önlenmesi ve Etiğin Teşviki” konulu Avrupa Birliği Projesi çerçevesinde sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör arasında etik alanında sürdürülebilir bir işbirliği ve diyalog için güçlü bir zemin oluşturmak, etik kültürü yerleştirmek, yaygınlaştırmak ve etiği söz konusu aktörlerin yardımı nezdinde teşvik etmek amacıyla Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından Ankara’da Point Otel’de 10-14 Temmuz tarihlerinde beş tam günlük”Etik Eğitimi ve Etik Liderlik Programı düzenlendi.

Söz konusu programa Türkiye Bilişim Derneği, Ankara Ticaret Odası, Türk Kadınlar Birliği, SAYDER, TÜRMOB, TZOB, Toplumsal Etik Derneği, Eğitim-Bir-Sen, Türk Eğitim Sen, Türk Sağlık Sen, Ankara Tabip Odası, MÜSİAD, SETA, Türk Eczacılar Birliği, Yasama Derneği, ANKESOB, İzmir Eczacı Odası, Türk Diş Hekimleri Birliği gibi Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Kamu Niteliğindeki Meslek Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Seminere ODTÜ Felsefe Bölümü Balkanı Prof. Dr. Ahmet İnam (Etik Kavramı), Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Acar (Genel Etik İlkeler), Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ali Halıcı (İş Etiği), Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Yozgat (Mobbing) Marmara Üniversitesi, Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Faruk Gençkaya (Çıkar Çatışması) ve IdeaChoaching’ten Özge Görür Orbay (Etik Liderlik ve Kurum Kültürü) konuşmacı olarak katıldı.

Ayrıca  seminerde Pera Güzel Sanatlar, Biyoetik Derneği ve Basın Konseyi’nden temsilciler de sunum yaptılar.

 

Önceki Milli Klavye’’ TSE tarafından tescillendi
Sonraki TBD’den İnternet Tabanlı Sosyal Proje Atağı

Benzer Yazılar

TBD Haberleri

TBD Genel Başkanı Sayın Rahmi AKTEPE Ankara Sanayi Odası 35 Yazılım Sanayicileri Meslek Komitesi Aylık Toplantısına Katıldı

Ankara Sanayi Odası 35 Yazılım Sanayicileri Meslek Komitesi olarak aylık toplantısı Dünya Gazetesi ve Asomedya ekibi ile birlikte gerçekleştirildi. Toplantıya ASO Başkanı Sayın Nurettin Özdebir de katılarak sektörün sorunlarını dinledi.

TBD Haberleri 0 Comments

TBD Başkanı İlker Tabak Dünya gazetesinden Hüseyin Gökçe’nin “Ankara Sohbeti” adlı köşesinde yer aldı.

TBD Başkanı İlker Tabak Dünya gazetesinden Hüseyin Gökçe’nin “Ankara Sohbeti” adlı köşesinde yer aldı. Ankara Sohbetleri’ne konuk olan İlker Tabak, Dünya gazetesi Ankara Temsilcisi Ferit B. Parlak ve Ankara Haber