Son Başvuru 8 Kasım! – 24. TBD-Halıcı Beste Yarışması

1994’ten bu yana kesintisiz olarak her yıl gerçekleştirilen TBD – Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen 34. Ulusal Bilişim Kurultayı kapsamında Sheraton Oteli, Ankara’da gerçekleştirilecek.

Eserlerin enstrümantal (sözsüz) olması zorunludur.

Yarışma amatör-profesyonel tüm bestecilere açık. Yarışmacı adayları eserlerini 8 Kasım 2017 saat: 17:00‘a kadar internet üzerinden teslim edebilecek. Jürinin ilk değerlendirmesiyle belirlenecek 10 finalistin eserleri halk oylamasına da açılacak. 20 Aralık’ta Sheraton Oteli, Ankara’da yapılacak final gecesinde yarışmacılar, jüri ve izleyiciler önünde canlı performans sergileyecek.

Yarışmaya katılacak eserlerin sözsüz olması, süresinin 3-4 dakika arasında kalması ve akustik/elektronik bir çalgı ve/veya insan sesi kullanılması gibi koşullar dikkat edilecek hususlar arasında.

Garo Mafyan‘ın başkanı olduğu yarışma jürisinde İzzet Öz, Şeref Oğuz, Hakan Özer, Borga Parlar, Mehmet Okonşar Artun Ertürk, Rahmi Aktepe ve Emrehan Halıcı yer alıyor.

Şimdiye kadar binlerce katılımcının besteleriyle hayat bulan yarışma, ülkemizin önemli kültürel etkinliklerinden biri olarak anılıyor. Yarışma özellikle genç besteciler açısından önemli fırsatlar ve olanaklar sağlıyor. Onları kendileri gibi başka müzisyenlerle ve müzik endüstrisinin önemli isimleriyle bir araya getiriyor; fikir alışverişi ve eleştiri için zemin hazırlıyor; eşsiz bir deneyim ve etkileşim ortamı sağlıyor.

TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması katılımcıları, bu yönüyle büyüyen bir aile oluşturuyor. Bu ailenin pek çok üyesi, müziğe profesyonel anlamda da devam ederek birbirinden güzel eserlere ve müzik endüstrisini şekillendiren önemli projelere imza atıyor. TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste yarışması, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da bilim, sanat ve teknoloji dostu müzisyenlerin yaratıcılıklarını özgürce kullandıkları eserlerle zenginleşmeyi bekliyor.

Yarışma Takvimi
Son Katılım: 
8 Kasım 2017
Finalistlerin açıklanması ve halk oylaması: 20 Kasım 2017
Final ve Ödül Töreni: 20 Aralık 2017, Sheraton Oteli, Ankara

Fotoğraflar: http://beste.halici.com.tr/album/foto2016
Video (Geçen yılın birincisi): https://www.youtube.com/watch?v=4-NxghHP4Kk

Önceki ISC TURKEY 2017 Konferansı’na İlgi Büyüktü!
Sonraki TBD 19.Kamu-BİB “Dijital Devlet” için Bodrum’da Toplandı

Benzer Yazılar