TBD Heyeti, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Ali Taha KOÇ’u Makamında Ziyaret Etti

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi AKTEPE, TBD 2. Başkanı  Ali YAZICI, İcra Kurulu Başkanı Aydın KOLAT, MYK Üyesi Ceyda SUER ve Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kenan ALTINSAAT T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Ali Taha KOÇ’u makamında ziyaret etti.

TBD’nin gerçekleştirebileceği Dijital Dönüşüm projeleri ve işbirliği konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Söz konusu ziyarette;

  • TBD tarafından üzerinde çalışılan uluslararası karşılaştırılabilir Dijital Türkiye Endeks Modeli çalışmaları hakkında bilgi verilmiş ve bu çalışma için gerekli olan eksik verilerin toplanması hususu gündeme getirilmiştir.
  • Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayınlanan “Bilgi ve İletişim Güvenliği Genelgesi” kapsamında hazırlanamakta olan Rehber’e TBD tarafından katkı verilmesi konusu görüşülmüştür.
  • TBD İcra Kurulu tarafından yürütülen Ulusal Veri Stratejisi ve Politikaları, Ulusal Politika ve Strateji Belirleme, Dijital Vatandaş ve Quantum  Kriptografi konularındaki çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir.
Önceki TBD Heyeti, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih KACIR’ı Makamında Ziyaret Etti
Sonraki Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer'den TBD'ye Ziyaret

Benzer Yazılar

TBD Haberleri

2018 Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi Ankara’da Yapıldı

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile işbirliği içerisinde, Bilgi Güvenliği Derneği tarafından desteklenen “Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi” 13 Şubat 2018 tarihinde BTK Konferans Salonu’nda düzenlendi. 74

Genel

TBD 20. Bilimkurgu Öykü Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 35. Ulusal Bilişim Kurultayı (Bilişim 2018) 21-22 Kasım 2018 tarihleri arasında “Dijital Ekonomi ve Ötesi” ana teması ile Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de gerçekleştirildi.