TBD Heyeti, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Ali Taha KOÇ’u Makamında Ziyaret Etti

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi AKTEPE, TBD 2. Başkanı  Ali YAZICI, İcra Kurulu Başkanı Aydın KOLAT, MYK Üyesi Ceyda SUER ve Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kenan ALTINSAAT T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Ali Taha KOÇ’u makamında ziyaret etti.

TBD’nin gerçekleştirebileceği Dijital Dönüşüm projeleri ve işbirliği konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Söz konusu ziyarette;

  • TBD tarafından üzerinde çalışılan uluslararası karşılaştırılabilir Dijital Türkiye Endeks Modeli çalışmaları hakkında bilgi verilmiş ve bu çalışma için gerekli olan eksik verilerin toplanması hususu gündeme getirilmiştir.
  • Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayınlanan “Bilgi ve İletişim Güvenliği Genelgesi” kapsamında hazırlanamakta olan Rehber’e TBD tarafından katkı verilmesi konusu görüşülmüştür.
  • TBD İcra Kurulu tarafından yürütülen Ulusal Veri Stratejisi ve Politikaları, Ulusal Politika ve Strateji Belirleme, Dijital Vatandaş ve Quantum  Kriptografi konularındaki çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir.
Önceki TBD Heyeti, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih KACIR’ı Makamında Ziyaret Etti
Sonraki Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer'den TBD'ye Ziyaret

Benzer Yazılar

TBD Haberleri 0 Comments

TBD Başkanı İlker Tabak’ın Sözcü Gazetesi’nde yer alan açıklamaları…

TBD Başkanı İlker Tabak, bilgisayarların güvenli kullanımına işaret ederken siber güvenlikten daha önemli olanın “siber güvenilir kullanıcı” olduğunu söyledi. Sözcü Gazetesi’nde yer alan TBD Başkanı İlker Tabak’ın açıklamaları… Yazıya buradan

TBD Haberleri