TBD Heyeti, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Ali Taha KOÇ’u Makamında Ziyaret Etti

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi AKTEPE, TBD 2. Başkanı  Ali YAZICI, İcra Kurulu Başkanı Aydın KOLAT, MYK Üyesi Ceyda SUER ve Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kenan ALTINSAAT T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Ali Taha KOÇ’u makamında ziyaret etti.

TBD’nin gerçekleştirebileceği Dijital Dönüşüm projeleri ve işbirliği konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Söz konusu ziyarette;

  • TBD tarafından üzerinde çalışılan uluslararası karşılaştırılabilir Dijital Türkiye Endeks Modeli çalışmaları hakkında bilgi verilmiş ve bu çalışma için gerekli olan eksik verilerin toplanması hususu gündeme getirilmiştir.
  • Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayınlanan “Bilgi ve İletişim Güvenliği Genelgesi” kapsamında hazırlanamakta olan Rehber’e TBD tarafından katkı verilmesi konusu görüşülmüştür.
  • TBD İcra Kurulu tarafından yürütülen Ulusal Veri Stratejisi ve Politikaları, Ulusal Politika ve Strateji Belirleme, Dijital Vatandaş ve Quantum  Kriptografi konularındaki çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir.
Önceki TBD Heyeti, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih KACIR’ı Makamında Ziyaret Etti
Sonraki Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer'den TBD'ye Ziyaret

Benzer Yazılar

TBD Haberleri 0 Comments

TBD 45. Yıl Mesajı

Değerli bilişimciler, Günümüzden 50 yıl önce, YAZILIM sözcüğünü “Software” karşılığı olarak kullanmaya başladığımız andan itibaren, kavramlarını tek tek içselleştirerek yaşamımızın  ayrılmaz parçası haline getirdiğimiz bilgisayar ve bilişim teknolojilerini ülkemizi 21.

TBD Haberleri

II.Uluslararası Bilişim ve Lojistik Konferansı 25 Mayıs’ta Gerçekleşti

II.Uluslararası Bilişim ve Lojistik Konferansı” 25-26 Mayıs’ta “Bilişim İle Güçlü Lojistik” teması ile Ankara’da Swissotel’de gerçekleştirdi.