TBD’den KOBİ’ler için Etkinlik

1.KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi

TBD tarafından 26 Eylül 2017 tarihinde “Ekonominin itici gücü KOBİLER, KOBİLERİN itici gücü BİLİŞİM” ana temasıyla 1. KOBİLER ve BİLİŞİM KONGRESİ Sheraton Otel Ankara’da gerçekleştirilecek.

Ülkemizin ekonomik yapısı incelendiğinde de KOBİ’lerin üretim, istihdam ve ihracata olan katkılarından dolayı önemli bir konuma sahip olduğu görülmekte. Ancak, Ülkemizdeki KOBİ’lerin işgücü verimlilik ve rekabetçilik düzeyinin birçok Avrupa ülkesinden daha düşük olmasının; finansmana erişim, büyüme, yeni teknolojilere uyum sağlama, yenilikçilik ve kurumsallaşma alanlarında yaşanan sorunların yansıması ve değişim ve dönüşümü yakalayamamasından kaynaklanmakta.

Kamu, üniversite, finans kuruluşları ve her biri sektöre öncülük eden sivil toplum kuruluşları değişim ve dönüşümün ana aktörleri olarak KOBİ’lere yol gösterici ve destekleyici olmalı düşüncesi ile TBD tarafından  26 Eylül 2017 tarihinde Ankara Sheraton Oteli’nde “Ekonominin itici gücü KOBİLER, KOBİLERİN itici gücü BİLİŞİM”ana temasıyla 1. KOBİLER ve BİLİŞİM KONGRESİ  düzenlenecek.

Ankara Sanayi Odası ve Ankara Ticaret Odası ile beraber düzenlenecek olan Kongrenin  programına www.kobibilisim.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Önceki Bilişim 2017 Bildiri Çağrısı
Sonraki Yazılımcılar Sanayici Kapsamına Alındı

Benzer Yazılar