TBD, Türkiye Covid-19 Ortak Akıl Platformu’nun Paydaşları Arasında

“Covid19’a Karşı Ortak Akıl”

Türkiye Covid19 Ortak Akıl Platformu Lansmanını Gerçekleştirdi

Türkiye’nin farklı şehirlerinden 50’ye yakın üniversite, firma ve kurumun birlikte oluşturduğu bir sosyal sorumluluk projesi olan Türkiye Covid19 Ortak Akıl Platformu lansmanını gerçekleştirdi.

Covid-19 salgınının yarattığı kısa ve orta vadeli sorunlara yenilikçi çözüm ve uygulamalar geliştirmeyi amaçlayan bir online girişim hızlandırma programı olan Türkiye Covid19 Ortak Akıl Platformu lansmanını 27 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirdi.

Platformu hayata geçiren kurum ve kuruluşlar, Covid-19 Pandemisi üzerine webinerler, girişimcilik ve inovasyon üzerine eğitimler ve 100’e yakın mentoru ile girişimcilerin fikirlerinin hızlı bir şekilde olgunlaşması ve kısa sürede hayata geçmesi için gerekli desteğin ve iş birliklerinin kurulmasını hedefliyor.

Salgına yönelik yenilikçi çözüm ve uygulamaları olan girişimciler bu hafta boyunca (3 Mayısa kadar) fikirlerini www.tr-covid19.com adresi üzerinden kayıt olarak gönderebileceklerdir. Fikirlerin olgunlaştırılması için mentorluk ve online eğitim faaliyetleri ise 9 Mayıs tarihine kadar devam edecektir.

Programa ilişkin bilgilendirmeler ve gelişmeler, platformun resmi sitesi tr-covid19.com’dan ve sitede yer alan platform sosyal medya adreslerinden, platformun ve paydaş kurumların sosyal medya hesaplarından ve #TRCovid19 etiketli paylaşımlardan takip edilebilmektedir. (28.04.2020 )

Önceki TBD ile Bilgisayar Mühendisleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Sonraki TBD Bilişim Haftasını Kutluyor

Benzer Yazılar