“14. eTürkiye Ödülleri’’ne Başvurular Başladı

 TÜSİAD ve TBV tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek eTürkiye (eTR)  Ödülleri’ne başvuru süreci başladı. Başvurular 6 Şubat 2017 – 10 Mart 2017 tarihleri arasında yapılabilecek.
eTR Ödülleri’nde kamu kurumları ve yerel yönetimlerin eDevlet projeleri  “Kamudan Vatandaşa eHizmetler” Kategorisi, “Kamudan İşdünyasına eHizmetler” Kategorisi, “Kamudan Kamuya eHizmetler” Kategorisi ve “Yerel Yönetimler (Küçük, Orta, Büyük Ölçekli)” Kategorisinde ödüllendirilecektir.
Kamudan Vatandaşa eHizmetler, Kamudan İşdünyasına eHizmetler ve Kamudan Kamuya eHizmetler Kategorilerine kamu sektörünün (kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları dahil) merkez veya taşra teşkilatları; Yerel Yönetimler Kategorisi’ne ise yerel yönetimler ve bağlı kuruluşları başvurabileceklerdir.
Tüm kategorilerde başvuran uygulamaların etkin (aktif) ve/veya etkileşimli (interaktif) bir yapıya sahip olması şartı aranmaktadır. Halen tasarım ve geliştirme aşamasında bulunan uygulamalar, pilot projeler ve yalnızca bilgi veren edilgen (pasif) çözümler ise ödüllere aday olamamaktadır.
 Yukarıdaki kategorilerin yanı sıra, modern devlet anlayışını destekleyen, şeffaflık, sosyal sorumluluk, istihdam olanağı yaratmak, maliyet verimliliğini artırmak gibi ilkeleri benimseyen uygulamalar da “ Vodafone Özel Ödülü” ile ödüllendirilebilecektir.
Ayrıca önceki yıllarda eTR ödülü almış olan projelerin gelişimlerinin takip edilmesi ve projelerin kazanımlarının değerlendirilmesi sonucunda TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından “En İyi Gelişim Gösteren Proje” ödülü verilecektir.
Önceki Avrupa’nın gündeminde yeni gizlilik yasası var
Sonraki Sedef Özkan ile “Aynı Yaprakta Olmak”

Benzer Yazılar

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!