10. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı Kayıtları Başladı

Konferansın Ana Teması Siber Güvenlik ve Yapay Zekâ Olarak Belirlendi 

20-21 Ekim 2017, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Merkez Binası Ankara

Bilgi güvenliği alanında, ulusal ve uluslararası boyutta bilimsel, teknik, sosyal ve kültürel çalışmalar yürüterek birey ve kurumlarda farkındalığın oluşması ve ortak akıl ile çözüm önerilerinin geliştirilmesi amacı ile 2007 yılında kurulan Bilgi Güvenliği Derneği (BGD) her yıl Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’nı (www.iscturkey.org) düzenlemekte. Bu konferansın 10uncusu, Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi işbirliğiyle ve T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu destekleriyle 20-21 Ekim 2017 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Merkez Binası’nda gerçekleştirilecek.

 ISCTurkey 2017 Konferansının ana teması “Siber Güvenlik ve Yapay Zekâ” olarak belirlendi. Konferansta Yapay Zekâ alanındaki gelişmeler hem siber savunma hem de siber saldırıların niteliğini kökten değiştirmek. Konferansta Türkiye’nin yapay zekâ stratejisi, yerli ve milli olarak geliştirilen yapay zekâ uygulamaları ve benzeri konular ele alınacak, çağrılı konuşmacılar, akademik bildirilerin sunulacağı oturumlar ve eğitimler düzenlenecek. Konferansa katılım, konuya ilgi duyan herkese açık ve ücretsizdir. Konferansa kayıt zorunlu.

 Akademisyenler ve uygulayıcılar tarafından konferans düzenleme kuruluna iletilecek olan bildiriler, alanında uzman en az üç hakemin görüşlerine başvurularak değerlendirilecek Hakem raporları dikkate alınarak, uygun bulunan bildiriler sözlü sunum veya poster sunumu için seçilerek bildiriler kitabında basılacak.

Ayrıntılı bilgi için www.iscturkey.org 

 #BGD#ISCTURKEY2017#SiberGüvenlik#YapayZeka#BTK

 

Önceki Vodafone'dan Kobilere Bir Yılda 14.5 Milyon Tl'lik Destek
Sonraki Arçelik A.Ş.’ye Red Dot’tan 3 Ödül

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri

Netaş 50. yılında en iyi Start-Up yazılım ve donanımlarını ödüllendiriyor

50.yılında Netaş’tan genç girişimcilere tam destek 77

Sektör Toplantı ve Haberleri

Türkiye’de Havayolu ile Yolculuk Yapan Yolcuların Wi-Fi’a Olan Talebi Gittikçe Yükseliyor

Dünya genelinde yolcuların %60’ı uçak içerisinde Wi-Fi kullanımının lüks bir araç olmaktan çıkıp zorunlu bir kullanım haline geldiğine inanıyor. Yolcuların %61’i uçuş sırasında yüksek kaliteli Wi-Fi kullanımını, uçuş anında sunulan