9. Uyum Akademi Başarı Sertifikaları Sahiplerine Verildi

Uyum Akademi Yaz Staj Okulu Başarı Sertifikaları sahiplerini buldu. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Uyumsoft işbirliğiyle bu yıl 9.’su düzenlenen Uyum Akademi Yaz Staj Okulu’nun Başarı Sertifikaları Töreni 28 Temmuz 2017 tarihinde YTÜ Teknoparkı konferans salonunda yapıldı. 3 – 28 Temmuz 2017 tarihleri arasındaki eğitime katılan 19 üniversitenin Endüstri ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri’nde okuyan 46 öğrenci, sertifikalarını almanın heyecanını yaşadı. Sertifika törenine YTÜ Teknoparkı Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, Uyumsoft Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Ercan Öztemel, Uyum Akademi Yöneticisi Kerim Şahin, YTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nizamettin Aydın, öğrencilere 20 iş günü boyunca eğitim veren Araştırma Görevlisi Gürkan Alpaslan, Araştırma Görevlisi Ahmet Elbir ve  öğrenciler katıldı.

9 yıldır bilgi birikimi ve tecrübesini gençler ile paylaşıyor

Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Başkanı Mehmet Önder, sahip oldukları bilgi birikimi ve tecrübeyi, son 9 yıldır, Uyum Akademi ile genç mühendislere aktarmakta olduklarını söyledi. Gençlere çok çalışmaları, kendilerini geliştirmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeleri tavsiyesinde bulunan Önder “Nerede çalışırsanız çalışın, yaptığınız işin daima en iyisini, kendiniz için yapmaya gayret edin. Geleceğe yönelik, hedefler belirleyin. Bu hedeflere ilerlerken de, sürekli daha ileri hedefler oluşturmayı sürdürün. Güneşi hedefleyin ki, yakalayamasanız da, yıldızlarda kalın” dedi.

Ülkemizin en büyük kuluçka merkezi olarak fikirleri ürüne dönüştürüyor

Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, Yıldız Teknopark’ın 270 Ar-Ge firması, 90 kuluçka firması ve 7 binden fazla kalifiye Ar-Ge ve yazılım personeline ev sahipliği yaptığını söyledi. Yıldız Teknopark olarak, ülkemizdeki 4 üniversiteyle bir araya gelerek ABD’de Starcamp Kuluçka Merkezi’ni kurduklarını da anlatan Güner, ülkemizdeki başarılı projeleri dünya girişim sermayesinin %30’nu barından ABD pazarına hazırlamayı hedeflediklerini kaydetti.

İstanbul’un yanı sıra Ankara, İzmir, Tokat’ta yaz staj okulu yapılacak

Uyumsoft Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Ercan Öztemel, staj çalışmalarının öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgileri, pratik hayatta uygulama şansı bulmaları bakımından önemli olduğunu söyledi. Uyumsoft’u staj okulu ile bu pratik bilgilendirmeye katkı sağladığı için takdir ettiğini, çok fazla sayıda talep olduğundan okulun sürekli artan sayıda öğrenciye staj imkanı sağladığını, gelecekte de Uyum Akademi Yaz Staj Okulunun, İstanbul’un yanı sıra, Uyumsoft ofislerinin bulunduğu Ankara, İzmir ve Tokat illerine yaygınlaştırılmasının memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz yıl eğitime katılan öğrencilerin hemen hepsinin gerek Uyumsoft müşterilerinde, gerek kendi imkanlarıyla iş bulduğunu dile getiren Öztemel “Bu da, staj okulunun oldukça başarılı hizmet verdiğinin bir göstergesidir” dedi.

Uyum Akademi Yaz Staj Okulunda, teorik ve pratik eğitim verildi

Staj okuluna katılan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerine teorik eğitimde, asp.net çatısı altında C# temel eğitimi ve Microsoft SQL eğitimi verildi. Pratik eğitimde öğrencilere sunulan yaklaşık 9-10 projeden birini seçmeleri sağlandı, kişisel veya grup bazında bu proje fikirlerini öğrenilen yazılım dili üzerinden geliştirmeleri istendi. Benzeri şekilde Endüstri Mühendislerine ise teorik ERP eğitimleri ve ERP ile ilişkili eğitimler verilerek Uyumsoft’un müşterine ziyaretler yapıldı ve kurumlardaki uygulamaları gözlendi. Sertifika töreninde konuşma yapan Uyum Akademi Yöneticisi Kerim Şahin, eğitim programının ardından, YTÜ eğitmenleri ve Uyumsoft yazılım ve proje ekiplerinin bir araya gelerek projeleri değerlendirdiğini ve staja katılan öğrenciler için bir başarı puanı oluşturularak, başarı sertifikalarının düzenlediğini belirtti

Önceki 10. Yılını Kutlayan Avivasa'dan, Dijital İletişim Projesi
Sonraki Personele Hakkaniyetli Davranmak Rekabet Gücünü Artırıyor

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

ATSO’da “Kalkınmada Sanayi 4.0’In Rolü” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) “Kalkınmada Sanayi 4.0’ın Rolü” konulu bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 24. Grup (Elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri)

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Ufuk 2020’nin Yeni Web Sitesi Erişime Açıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, Avrupa Birliği (AB) Ufuk 2020 Çerçeve Programı ile yeni başarı hikayelerine imza atmak istediklerini, bu kapsamda yeni

Sektör Toplantı ve Haberleri