Intel Türkiye Genel Müdürü Yalım Eriştiren oldu

Teknoloji lideri Intel’in Türkiye operasyonunda yaklaşık 10 yıldır çeşitli pozisyonlarda görev alan ve son olarak Intel Türkiye Kurumsal ve Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten Yalım Eriştiren, 1 Şubat 2017 itibariyle Intel Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektöründe 20 yıllık deneyime sahip olan ve yaklaşık 10 yıldır Intel’de çalışan Yalım Eriştiren, son 4 yıldır İş Geliştirme ve Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütüyordu. Eriştiren, bu görevi kapsamında, telekomünikasyon, küçük ölçekli işletmeler, finansal hizmetler sektörü, perakende, kamu, eğitim gibi dikey sektörlerde ve bulut, veri merkezi, büyük veri ve nesnelerin interneti gibi yeni gelişen teknoloji alanlarında önemli sonuçlar sağlanmasında etkili rol aldı. Eriştiren, İş Geliştirme ve Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevi süresince Intel global organizasyonu nezdinde birçok başarılı çalışmaya imza atti.

20 yıllık iş hayatında kurumsal pazarlara ürün ve çözüm sağlayan çok uluslu teknoloji şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda görev alan ve yönetim sorumlulukları üstlenen Eriştiren, 1 Şubat 2017 itibariyle Intel Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yalım Eriştiren, “Intel, geliştirdiği teknolojilerle tüm dünyada dijital dönüşüme öncülük ediyor; bu değişimin bir parçası olarak kendi stratejisini ve organizasyon yapısını da yeniliyor. Intel’in PC şirketinden, milyonlarca akıllı ve bağlantılı cihazı destekleyen bulut bilişim, veri merkezi, ve nesnelerin interneti şirketine dönüşüm yolculuğuna Türkiye’de liderlik etmekten memnuniyet duyacağım. Intel Türkiye ekibi, Intel içinde her zaman gerek başarıları gerekse entegre çalışma disiplini ile örnek gösterilen bir ekip olmuştur. Bu durum gerçekleştireceğimiz başarılı çalışmalarla önümüzdeki dönemde de devam edecek” dedi.

Evli ve iki cocuk babasi olan Eristiren, lisans ve lisansüstü eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde, executive MBA derecesini ise Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı.

Önceki Media Markt ve Microsoft İşbirliği ile Çocuklar Eğlenerek Kodlama Öğrendi
Sonraki Türk Telekom ve Vodafone’dan mobil haberleşme altyapısı olmayan yerlere hizmet götürmek için ortak teklif

Benzer Yazılar