BM Türkiye yeni temsilcisi Türkiye’deki ilk özel sektör ziyaretini Türk Telekom’a yaptı

Birleşmiş Milletler tarafından Türkiye Mukim Koordinatörü olarak atanan Irena Vojáčková-Sollorano, ilk özel sektör ziyaretini Türk Telekom’a yaptı. Vojáčková-Sollorano’nun Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany’i ziyaretinde; Türk Telekom’un kalkınma odaklı kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları, iki kurum arasında geliştirilen güçlü iş birliği ve bu iş birliğinin yeni projelerle genişletilmesi konuları konuşuldu.

 Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü olarak atanan Vojáčková-Sollorano, Türkiye’deki ilk özel sektör ziyaretini Türk Telekom’a yaparak, Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany ile bir araya geldi. Vojáčková-Sollorano’nun ziyaretinde; Türk Telekom’un, toplumdaki dezavantajlı kesimlerin bilgiye ve dijital hizmetlere erişimini kısıtlayan toplumsal sorunlarla mücadeleye yönelik sürdürdüğü sosyal sorumluluk projeleri ve bu sorunlara çözüm olabilecek ortak adımlar konuşuldu.

 Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany: “Projelerimizin başarısı yaşadığımız toplum için daha fazlasını yapma konusunda bizi cesaretlendiriyor.”

 Ziyaretten sonra bir açıklama yapan Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, ‘Türk Telekom olarak sürdürülebilir kalkınma için bilgi ve iletişim teknolojilerinin toplumun her kesimi tarafından benimsenmesinin önemini göz önünde bulundurarak, Türkiye’nin her yerinde herkes için erişilebilir iletişim olanakları yaratıyoruz. Bu sayede bireyler arasındaki dijital uçurumu kapatmayı ve dezavantajlı kesimleri evrensel bilgi toplumunun nimetlerinden faydalandırmayı amaçlıyoruz. Projelerimizden elde ettiğimiz olumlu sonuçlar, içinde yaşadığımız toplum için daha fazlasını yapma konusunda bizi cesaretlendiriyor” dedi.

 Irena Vojáčková-Sollorano’nun göreve başlamasının ardından gerçekleştirdiği ilk özel sektör ziyaretini Türk Telekom’a yapmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Doany sözlerine şöyle devam etti: “Birleşmiş Milletler gibi güçlü bir iş ortağımızın olması ve projelerimize verdikleri destek bizim en değerli motivasyon kaynaklarımızdan biridir. Birleşmiş Milletler ile yoksulluğu sona erdirmek, eşitsizlik ve adaletsizlikle mücadele etmek ve iklim değişikliğinin üstesinden gelmek gibi maddelerden oluşan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi doğrultusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ortak adımlar atmaya ve dünyaya örnek gösterilecek değerde projeler geliştirmeye devam edeceğiz.”

 Birleşmiş Milletler’in Türkiye Mukim Koordinatörü olarak atanan Irena Vojáčková-Sollorano da şu açıklamalarda bulundu: “Türk Telekom’un Türkiye’deki dijital uçurumu kapatmak için BM Kalkınma Programı ile yaptığı güçlü iş birliği övgüye değer. İş birliğimiz; bilgi ve iletişim teknolojileri hizmetlerinin dijital dünyanın nimetlerinden faydalanamayan toplumun dezavantajlı kesimleri tarafından da benimsenmesini öngören mükemmel bir toplumsal dönüşüm modelini kapsıyor. BM Kalkınma Programı (UNDP), kalkınma için bilgi ve iletişim teknolojilerine büyük önem vermeye ve bu amaçla da özel sektör iş birlikleri kurmaya devam ediyor. Türk Telekom’un katkılarını ve hem New York hem de İstanbul’da yapılan Sosyal Fayda Zirvesi’nde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin öne çıkarılmasında üstlendiği lider rolü çok değerli buluyoruz.”

Önceki Fikrini söyle desteği kap
Sonraki CEO Club Finans Zirvesi Gerçekleştirildi

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Teknoloji Platform’larının 2017 ilk etkinliği Ankara’da “Kamuda BT Yönetişimi ve Endüstri 4.0” ana temasında gerçekleşti

Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi  “Kamuda BT Yönetişimi ve Endüstri 4.0” ana temasında 21 Şubat 2017, Salı günü Ankara Sheraton Convention Center’da gerçekleşti. Ankara Teknoloji Platform’unda “Kamuda BT Yönetişimi ve  Endüstri

Sektör Toplantı ve Haberleri

Türk Telekom, yeni iletişim stratejisi ‘Sen Yeter Ki Hayal Et’i tanıttı

‘Sen yeter ki hayal et’, Türk Telekom her zaman yanında Türk Telekom, yeni iletişim stratejisinin detaylarını Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun’un ev sahipliğinde Salt Galata’da düzenlediği bir

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!