MediaMarkt ve Microsoft’dan 45 Çocuğa Kodlama Eğitimi

MediaMarkt ile Microsoft Türkiye, çocukların algoritmik becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla başlattığı kodlama eğitimlerine Hour of Code ile devam ediyor. Eğitimler bu defa 27 Mayıs’ta MediaMarkt Optimum mağazasında, 28 Mayıs’ta MediaMarkt Pendik Pendorya mağazasında gerçekleştirildi. MediaMarkt’ın web sitesi üzerinden kayıt olarak etkinliğe katılan çocuklar, Microsoft Student Partners’ın gönüllü eğitmenleri ile dünyanın en popüler ve sevilen oyunu olan Minecraft oyunu üzerinden kodlama eğitimlerini tamamladı. Büyük bir ilgiyle ve heyecanla kodlama öğrenen 45 çocuğa, eğitim sonunda katılım sertifikası da verildi.

Eğitime katılamayanlar için online eğitim fırsatı

Minecraft oyunu üzerinde geliştirilen kodlama eğitimleri sayesinde çocuklar severek oynadıkları bu ve benzeri oyunları kendilerinin de geliştirebileceklerini keşfetme fırsatı buluyor. Bilişimsel düşünme ve problem çözme becerileri kazandırmayı amaçlayan eğitimler aynı zamanda çocukların farklı bakış açıları geliştirmesini de sağlıyor. MediaMarkt mağazalarında düzenlenen etkinlikleri kaçıranlar ise https://code.org/minecraft adresi üzerinden kayıt olarak ücretsiz online eğitimlere katılma şansını yakalıyor.

Önceki Kadına şiddete güvenlik yüzüğü
Sonraki Media 4.0 Temalı Media Summit Gerçekleştirildi

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Netaş, dünyanın en büyük mobil teknolojiler etkinliği Mobile World Congress’te

Türkiye’nin lider dijital dönüşüm şirketi Netaş, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen ve mobil iletişim dünyasının kalbinin attığı Dünya Mobil Kongresi 2017’de yeni nesil teknoloji çözümleri ile