Microsoft ve KPMG’den Yeni Dijital Çözüm Merkezi

Teknolojik devrimin parçası olmak isteyen şirketlerin dijital dönüşümü bir an önce gerçekleştirmesi gerektiğini savunan KPMG, bilişim devi Microsoft ile yeni bir işbirliği yaptı. KPMG, akıllı denetim sistemi Clara’yı Microsoft Azure bulutuna entegre ederek dijital kapasitesini genişletecek.

KPMG ile Microsoft, güçlerini birleştirerek taşları yerinden oynatmaya hazırlanıyor. Dijital dönüşüm sürecine giren şirketlere Microsoft ile birlikte yepyeni bir hizmet sunan KPMG iki önemli dijital hamle yapıyor. “Küresel dijital çözüm merkezi” ve “KPMG Clara”… KPMG’nin küresel iş deneyimi ile Microsoft akıllı bulut platformu ‘Azure’un buluştuğu iki yeni dijital hizmet, iş dünyasına teknoloji dünyasında yeni fırsatlar sunacak.

İki şirketin ortaklığıyla kurulan “Küresel dijital çözüm merkezi”, Microsoft Azure akıllı bulut sistemleri ve yapay zeka teknolojisiyle, KPMG’nin küresel iş deneyimini birleştiriyor. Çözüm merkezi; şirketlerin finans, operasyon ve müşteri deneyimi gibi çeşitli birimlerinin dönüştürülmesine yardımcı oluyor. “Küresel dijital çözüm merkezi”nin yanında KPMG’nin yeni akıllı denetim platformu KPMG Clara’nın Microsoft Azure’a dahil edilmesi planlanıyor. Bu çalışmayla birlikte KPMG artık şirketlerin finansal tablo denetimlerini kapsamlı ve bulut temelli bir platform olan Azure’u kullanarak gerçekleştirecek.

Veihmeyer: KPMG dijital dönüşümün öncüsü olmayı hedefliyor

“İş dünyası giderek artan dijitalleşme ve yıkıcı teknolojilerle karşı karşıya kaldığı bir gelişim içerisinde. Denetçiler de bu gelişime ayak uydurmak zorunda” diyen KPMG Küresel Başkanı John Veihmeyer, “KPMG, profesyonel hizmet sektöründe dijital dönüşümün öncüsü olmayı hedefliyor. Akıllı denetim platformumuzu Microsoft Azure bulutuna entegre ederek, Microsoft teknolojileriyle birlikte kalite, tutarlılık ve etkinliği artıracağız ve dijital kapasitemizi genişleteceğiz” dedi.

“Stratejik ortaklığın en önemli adımlarından biri olacak”

Veihmeyer, Microsoft ile stratejik ortaklığın çalışmalarına nasıl yansıyacağını şöyle anlattı:

“Küresel dijital çözüm merkezini, KPMG ile Microsoft arasında kurulan stratejik ortaklığın en önemli adımlarından biri olarak tanımlayabiliriz. Küresel dijital çözüm merkezi, işletmenin dijital dönüşümünde üst yöneticileri yetkilendirecek. Merkez, işletmelerin Microsoft Azure tabanlı çözümlerine ilişkin planlama, mimari ve gelişim süreçlerini yönetecek. CEO’lar sektör ve iş uzmanlığını en iyi teknolojiyle birleştiren yeni dijital çözümlerin peşinde… Bu merkez ile işletmelere dünya standartlarında teknolojik temelli çözümler sunmak için önemli bir adım atıyoruz.”

Veihmeyer, denetim kalitesini artıracak ve geliştirecek yeni akıllı denetim sistemi “KPMG Clara” ve “Küresel dijital çözüm merkezi” ile ilgili şu bilgileri verdi:

*   KPMG Clara geçerli ülke yönetmeliklerine ve KPMG üye firmaları tarafından denetlenen şirketlere uygulanan sözleşme koşullarına tabi olacak.

*   “Küresel dijital çözüm merkezi”, denetim harici müşterilerin işletme performansını, karlılığını ve büyümesini artırmaya yardımcı olmak adına dijital çözümler sunacak. Çözümler yapay zeka, makine öğrenmesi ve analiz üzerine odaklanacak.

*   “Küresel dijital çözüm merkezi”, Amerika Birleşik Devletleri’nde Seattle’da, Berlin’de ve henüz yeri açıklanmamış yeni bir noktada bulunacak.

*    Merkezde veri bilimciler, geliştiriciler, analistler, tasarımcılar ve diğer uzmanlar çalışacak. Operasyonların 2017’nin son çeyreğinde başlaması planlanıyor.

 

 

Önceki Türkiye’nin İlk Oyun Bilgisayarı Mağazasını Oturduğunuz Yerden Dolaşın
Sonraki IBM, Z ile Veri Korumanın Yeni Çağına Öncülük Ediyor

Benzer Yazılar