Milestone Systems, KOBİ’lere profesyonel güvenlik ağı sunacak!

Dünyanın lider açık platform güvenlik yazılımı sağlayıcısı Milestone Systems, Türkiye’de aile işletmeleri ve KOBİ alanında büyümek üzere yeni ürünlerini tanıttı. Kamudan dev şirketlere kadar Türkiye’de 2 binden fazla müşterisi olan Milestone Systems, siber güvenliğin öneminin artmasıyla video kaydını özel bir güçlü şifreleme sistemiyle koruma altına alıyor.

Dünyanın önde gelen açık platform IP video yazılımı yönetimi sağlayıcısı Milestone Systems, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Milestone Systems, Türkiye’de aile işletmelerinden KOBİ’lere, büyük ölçekli işletmelerden kamuya kadar geniş bir alanda büyümeyi hedefliyor. Bu hedefle yeni ürünlerini tanıtan Milestone Systems, siber güvenliğin öneminin artmasıyla video kaydını özel bir şifreleme sistemiyle koruma altına alıyor. Milestone Systems, yeni yazılımıyla KOBİ’lere ve aile işletmelerine de profesyonel bir güvenlik ağı kullanma imkanı sunuyor.

Milestone Systems Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Kiril İzov Türkiye’deki hedefleriyle ilgili şöyle konuşuyor: “Pazardaki büyümeyi gördük, son tüketiciler ve partnerlerle daha yakın ilişkiler kurmak için geldik. Türkiye güvenlik ağları alanında en hızlı büyüyen pazarlardan biri. Türkiye ekonomisindeki büyüme ile birlikte ticari ve özel binaların artmasıyla güvenlik sektörü de büyümeye başladı. Kamuoyunun güvenliğini sağlamak için de Türkiye gelişen bir pazar oldu. İlgilendiğimiz sektörler banka-finans, kamu (şehir gözetimi), sağlık, eğitim, turizm, endüstri, perakende ve taşımacılık. Yani hedefimiz küçük bir aile işletmesinden dünyanın en büyük şehirlerine kadar herkes.”

Pazardaki büyümeden daha hızlı büyüdüklerini belirten İzov, Türkiye’de 2 binden fazla son kullanıcıları olduğunu bu rakamın her hafta bile artış gösterdiğini söyledi. “Yeni müşteriler kazanmanın yanı sıra mevcut müşterilerimizin sistemlerini desteklemeyi de hedefliyoruz. Yani mevcut sistemlerini genişletmeyi veya geliştirmeyi planlıyoruz” diyen İzov, şöyle konuştu: “Türkiye’de herkesin bildiği marka ve kurumlarla çalışıyoruz. Bunlar büyük ticari şirketlerden hükümet organizasyonlarına kadar uzuyor. Dolmabahçe Sarayı da bunların arasında bulunuyor.”

Dünya genelinde 130 ülkede 150 binden fazla müşterisi bulunan Milestone Systems, 1.200 çözüm ortağı, 600’den fazla çalışan ve 8 binin üzerinde entegrasyon ortağı ile 6 bine yakın kamera modelini destekleyebiliyor.

Siber güvenlik için yazılım

Milestone Systems, bu yılın en önemli gelişmelerinden biri olarak Milestone XProtect 2017 R2 Video Yönetim Yazılımı’nın son güncelleştirmesiyle birlikte üç yeni XProtect ürününü piyasaya sundu. XProtect Essential +; XProtect Express + ve XProtect Professional + yazılımları, birkaç adetten binlerce kameraya kadar tüm sistemleri destekliyor. Ayrıca siber güvenliğin öneminin artmasıyla birlikte video kaydını özel bir güçlü şifreleme ile koruma altına alıyor.

Video yönetim sistemleri daha kritik bir hale geldiğinde, günümüzün hızlı teknoloji

eğrisinde siber güvenlik giderek önemi artan bir mesele haline geliyor. XProtect 2017 R2 güncellemesi, video kaydının medya veritabanında güçlü bir şifreleme kullanılarak güvence altına alınması da dahil olmak üzere geliştirilmiş siber güvenlik için çeşitli güvenlik gelişimleri de içeriyor. Kayıtların bütünlüğü, önemli bir güvenlik standardı olan SHA-2 (Secure Hash Algorithm 2) kullanılarak dijital olarak imzalanarak sağlanıyor. Bu yeni özellikler, Milestone’un müşterilerine en yüksek güvenlik taleplerini karşılamasını sağlıyor.

Önceki Eski Mankenler İnternetteki Haberlerini Sildirme Yarışına Girdi
Sonraki Facebook Gazetecilik Projesi, medya profesyonellerini yeni teknolojilerle buluşturdu

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Ufuk 2020’nin Yeni Web Sitesi Erişime Açıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, Avrupa Birliği (AB) Ufuk 2020 Çerçeve Programı ile yeni başarı hikayelerine imza atmak istediklerini, bu kapsamda yeni