Özgür Yazılım ve Linux Günleri 2017, 8-9 Nisan’da

Linux Kullanıcıları Derneği’nin İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlediği Özgür Yazılım ve Linux Günleri 2017, 8-9 Nisan’da Santral İstanbul’da yapılacak.

Etkinlikte yer alacak konu başlıkları:

  • Masaüstü sistemleri
  • Sunucu yönetimi, ağ servisleri, güvenlik
  • Yasal konular, mahremiyet, özgür lisanslar, özgür yazılım politikaları
  • Sosyal ağlar ve mobil yaşam
  • Başarı öyküleri, kurumsal uygulamalar
  • Türkiye’de geliştirilen özgür yazılım projeleri
  • Özgür Yazılım, GNU/Linux ve yaşam
  • Büyük veri ve özgür yazılımlar

Seminer (45 dakika):
Geniş bir kitleye yararlı olabilecek konunun dinleyicilere tüm yönleriyle anlatıldığı oturumlardan oluşacaktır. Oturum süreleri 45 dakikadır. Önerinin birden fazla oturumu kapsaması mümkündür.

Kısa Bildiri (20 dakika):
Kısa bildiriler yukarıda belirtilen konu başlıklarında yapılmış araştırma, incelemelerle proje ve kavramların tanıtımına ilişkin sunulardan oluşacaktır. Sunular 20 dakikayı geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır.

Hızlı Konuşma (5 dakika):
Başlıklar, hızlıca ve kısa biçimde dinleyicilere aktarılabilir olmalı ve konuşma 5 dakikayı aşmamalıdır. Konuşmanın ardından dinleyicilerden soru alınmayacaktır.

Çalışma Toplantısı:
Web teknolojileri konusunda çalışma yapan sivil toplum kuruluşu, proje ve ilgi grupları etkinlik kapsamında çalışma toplantısı düzenleyebileceklerdir.

Toplantılar beyin fırtınası, panel, tanışma/örgütlenme toplantısı gibi farklı biçim ve amaçlarla yapılabilir. Çalışma toplantılarının önkayıtlı ya da önkayıtsız olarak ilgili herkese açık olması gereklidir.

Program kurulu çalışma toplantısı önerilerini topluluğun ilgisi ve yararına göre değerlendirecek ve etkinlik süresinde bir zaman dilimini öneri yapanlara ayıracaktır. Çalışma toplantıları, etkinlik programında duyurulacaktır.

Öneri Yöntemi:
Bütün seminer, toplantı, kısa bildiri ve hızlı konuşma önerilerinin dili Türkçe’dir. Hazırlanan sunumlar da Türkçe olmalı ve özgür bir lisansla İnternet’te yayınlanmalıdır.

Öneride seminer/kısa bildiri/toplantının adı, konuşmacı(lar), programda yer alacak birkaç satırlık özeti, süresi ve varsa etkinliğe katılamayacağınız gün/saatler ile beraber oturum öneri formunu doldurunuz.

Seminer, Toplantı, Kısa Bildiri ve Hızlı Konuşma Önerisi İçin Son Gün: 10 Mart 2017 Cuma

Ayrıntılı bilgi için www.ozguryazilimgunleri.org.tr

Önceki Yazı Dörtnala at süren dedem...
Sonraki Yazı Yeni Medya Çalışmaları III. Ulusal Kongresi 9-10 Mart 2017

You might also like

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri

Netaş 50. yılında en iyi Start-Up yazılım ve donanımlarını ödüllendiriyor

50.yılında Netaş’tan genç girişimcilere tam destek

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!