Simit, çay, döner gibi bize özgü simgeler Türk Telekom’un TAMBU klavyesinde
İnce belli bardaktan çay isteyenler, “gelirken simit al” diyenler, telaşını “eteklerim zil çalıyor” diyerek aktarmayı dileyenler, “hık demiş burnundan düşmüş”, “eyvallah” diyenler ve kültürümüze özgü daha birçok ikonu kullananlar ilk milli dijital klavye TAMBU’da buluşuyor.
Türkiye’nin ilk milli dijital klavyesi TAMBU’da kültürümüzü yansıtan hareketli çıkartmalar, eğlenceli GIF’ler, atasözlerine ve deyimlere hızlı erişim gibi öğeler yer alıyor. TAMBU’yla birlikte sevincimizi, kederimizi, öfkemizi, hissettiğimiz ya da özlemini çektiğimiz her duyguyu ve milli kültürümüze ait simgeleri kolayca ifade etmek mümkün hale geliyor.
Mobil iletişimde kendini ifade etmenin yeni yolu TAMBU ücretsiz olarak internet mağazalarından indirilebiliyor ve bütün Android ve IOS işletim sistemli cihazlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.
Konuyla ilgili seslendirmeli videoya https://youtu.be/aj3Y0usSAXc linkinden ulaşabilirsiniz.
Benzer Yazılar
ATS0’da Sanayinin Geleceği Konuşuluyor
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), “Kalkınmada Sanayi 4.0’ın Rolü” bilgilendirme toplantısına evsahipliği yapacak. 24 Şubat Cuma günü ATSO’da “Kalkınmada Sanayi 4.0’ın Rolü” konulu bilgilendirme toplantısı yapılacak. Etkinlik öncesinde ATSO
Büyük ve Açık Veri Ulusal Kamu Konferansı
Kamuda kullanılan verilerden fayda elde edilmesi, hizmet kalitesinin artırılması, bu verilerden ekonomik ve toplumsal fayda elde edilmesi ancak ve ancak bu verilerin anonimleştirilerek kullanıma açılması ile mümkün olabilecek. 68