Vestel Elektronik Fabrika Genel Müdürlüğü’ne Murat Sarpel Atandı

Vestel Ar-Ge Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Sarpel, Vestel Elektronik Fabrika Genel Müdürlüğü görevine getirildi.  Murat Sarpel’in yeni görevi ile birlikte Vestel Ar-Ge ve Elektronik Fabrika Genel Müdürlüğü aynı yapı altında birleşmiş oldu.

Murat Sarpel, 1990 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Vestel bünyesinde iş hayatına başladı. Sarpel, Vestel’deki kariyerine 1990-1997 arasında Vestel Elektronik TV Tasarım bölümünde TV Tasarım Mühendisi, ardından TV Proje Müdürü, 1997-1998 yılları arasında ise Bilgi Teknolojileri üzerine Vestel Elektronik Tasarım Grup Müdürü olarak devam etti.

1998’de Silikon Vadisi’nde Bilgi Teknolojileri üzerine çalışarak Vestel USA’i kurmak üzere görevlendirilen Murat Sarpel, Vestel USA’de Ar-Ge Direktörlüğü ve Genel Müdürlüğü yaptı.

2001-2005 yılları arasında Türkiye’ye dönerek Vestel Komünikasyon Ar-Ge Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Sarpel, 2005-2007 yılları arasında Vestel Komünikasyon Genel Müdürü olarak çalıştı. 2008’den bu yana Vestel Elektronik Ar-Ge Genel Müdürü olan Murat Sarpel, yeni görevinde Elektronik Sanayi ve Ticaret Genel Müdürlüğü altında hem Ar-Ge hem de Elektronik Fabrika Genel Müdürlüğü’nü üstlenmiş oldu.

Önceki Dijital oyunlar teknolojinin Formula-1’i haline geldi
Sonraki Siber saldırının yeni adı Petya

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri

Netaş, 2017 Microsoft Türkiye 2017 Ülke Partneri Oldu

Netaş, Microsoft’un 2017 Yılı Türkiye Ülke Partneri Ödülü’nün sahibi oldu. 51