“Videonu ÇEK-GÖNDER Yarışması” sonuçlandı

“Videonu ÇEK-GÖNDER Yarışması” sonuçlandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından düzenlenen “İnternettesin Güvende misin” temalı Videonu Çek-Gönder Yarışması sonuçları açıklandı.

 Yarışmada dereceye girenlere BTK ev sahipliğinde gerçekleştirilen Güvenli İnternet Günü etkinliği ve Güvenli İnternet Merkezinin açılışı programında ödülleri takdim edildi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından internetin gençler ve çocuklar tarafından bilinçli ve güvenli kullanımına ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “İnternettesin! Güvende misin?” temalı Videonu Çek-Gönder Yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı AhmetArslan ve BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan verdi.

BTK BAŞKANI SAYAN: Gençlerin gerçekten potansiyeli yüksek”

 BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan konuşmasında yarışmaya katılan herkese teşekkür ederek şunları söyledi: “Biz hem bugünün önemi hem de güvenli internet merkezimizin açılışı sebebiyle ortaokullar ve liseler arası “İnternettesin Güvende misin”; mottolu bir çek-gönder video yarışması düzenledik. Yarışmaya yurdun dört bir yanından yüzlerce katılım oldu.

 Dereceye giren kardeşlerimiz de aileleri ve öğretmenleriyle şu an bu salondalar. Hem bütün katılanlara hem de dereceye giren kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Birlikte seyredeceğiz ama şimdiden videolarının çok ilham verici olduğunu söylemeliyim. İnsanımızın ve gençlerimizin gerçekten potansiyeli çok yüksek. Bu potansiyeli değerlendirmek, bu potansiyele hizmet etmek bizim başlıca görevimiz.”

 Ortaöğretim ve Lise öğrencilerinin 60 saniyelik videolar ile katıldığı yarışmada dereceye girenlerin listesi şöyle:

Ortaöğrenim öğrencilerinden dereceye girenler:

1. İzmir Buca Meşkure Şamlı Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi Aral Cavlak

 2. Bitlis Yolalan Şehit Jandarma Üstçavuş Kaan Şen Yatılı Bölge Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi İsmail Çelik

 3. İstanbul Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Âmine Sağlam ve Van Edremit Salih Yıldız Ortaokulu Öğrencisi Alperen Öztekin

 Mansiyon Ödülü Kazananlar:

 -Yozgat Merkez Agâh Efendi Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencisi Abdulkadir Benek

 -Kazananadana Özel Kozan Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencisi Ayşe Zeren Kılıç

Lise öğrencilerinden dereceye girenler:
1. Adıyaman Fatih Anadolu Lisesi 10. Sınıf Öğrencisi Mücahit Korkmaz

 2. İstanbul Milli Eğitim Bakanlığı Açık Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Kerem Yavuz

 3. ÖZEL Sivas Final Okulları 11. Sınıf Öğrencisi Mahmutcan Şahin

 Mansiyon Ödülü Kazananlar:

 -Adana Sungurbey Anadolu Lisesi 10. Sınıf Öğrencisi Kaan Akın

 – Gaziantep Ahmet Erkul Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Pınar Kartal

 BTK’dan dereceye girenlere eğitim bursu

 BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, Kurum Başkan Yardımcısı Ahmet Kılıç, BTK Basın Müşaviri Mehmet Davut Göksu, TRT Çocuk Danışmanı-Sanatçı Hüseyin Goncagül ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Recep Tekcan’ın jüri üyesi olduğu yarışmada, seçilecek en iyi video ile dereceye giren 10 öğrenciye ödül verilecek.

 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için; 1. video 5 bin lira, 2. video 3 bin lira, 3. video bin 500 lira, mansiyon 2 kişi bin lira, 9, 10, 11 ve 12. sınıfların ödülleri ise; 1. video 7 bin lira, 2. video 5 bin lira, 3. video 3 bin lira, mansiyon 2 kişi bin 500 lira eğitim bursu alacak.

Önceki TELKODER 9. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi
Sonraki Oracle Digital Day, 16 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da Düzenleniyor

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

ATS0’da Sanayinin Geleceği Konuşuluyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), “Kalkınmada Sanayi 4.0’ın Rolü” bilgilendirme toplantısına evsahipliği yapacak. 24 Şubat Cuma günü ATSO’da “Kalkınmada Sanayi 4.0’ın Rolü” konulu bilgilendirme toplantısı yapılacak. Etkinlik öncesinde ATSO

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!