2. Ulusal Dijital Dönüşüm Teknolojileri ve Standartları Zirvesi Gerçekleştirildi

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) iş birliğiyle “2. Ulusal Dijital Dönüşüm Teknolojileri ve Standartları Zirvesi” TSE Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Konferansın açılış konuşmaları Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem ŞAHİN ve TBD Genel Başkanı Rahmi AKTEPE tarafından yapıldı.

TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe  21’inci yüzyılın ilk çeyreği bitmeden, yerli ileri teknoloji ürün ve çözümlerle dünyaya açılmayı hedeflediklerini belirterek, “Dijital dönüşüm alanında uluslararası standart olarak kabul görecek kendi standartlarımızı tanımlamak, işletmek ve dünya çapında tanınırlığını sağlamak dijital dönüşüm çabamızın en ön cephesi olmalı” dedi. Üretim sanayisinde dijital dönüşüm standartlarının oluşturulması gerektiğini vurgulayan Aktepe, yerli ve milli dijital standartların oluşumu için atılması gereken adımlara ilişkin bilgi verdi ve “STANDARDLARA UYUMLU OLARAK ÜRETTIĞIMIZ İLERI TEKNOLOJI ÜRÜN VE ÇÖZÜMLER ILE ÜLKEMIZIN ADINI DUYURMALIYIZ.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Önceki TBD Türk Müziği Korosu “Yeni Yıl” Konseri
Sonraki TBD Heyeti, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha KOÇ’u Makamında Ziyaret Etti

Benzer Yazılar

TBD Haberleri

TBD, Siber Güvenlikte Ortak Akıl İçin Harekete Geçti

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), ülkelerin ulusal güvenliği için hayati öneme sahip olan siber güvenlik için harekete geçiyor. 65