6. Kez Düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler, Üniversiteleri ve Bilişim Sektörünü Buluşturmaya Devam Ediyor

TBD İzmir Şubesi Koordinasyonunda 6. Kez Düzenlenen

Genç Beyinler Yeni Fikirler Üniversiteleri ve Bilişim Sektörünü Buluşturmaya Devam Ediyor

2012 yılında Türkiye Bilişim Derneği İzmir Şubesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Ege Üniversitesi EBİLTEM-TTO işbirliğinde başlayan etkinlik her geçen yıl büyüyerek devam ediyor. TBD İzmir Şubesi Koordinasyonunda gerçekleşen etkinlik bilişim sektörünün İnovasyon potansiyelini artırmayı, yeni fikirlerle buluşturulmasını sağlamayı, üniversitelerle işbirliği içerisinde sektör ihtiyaçlarına yönelik proje ve çözümleri oluşturmayı, istenilen alanlarda yetişmiş mezunlarla sektöre hız kazandırmayı ve İzmir’i bilişim sektörünün odağı konumuna taşımayı amaçlıyor.

Türkiye’nin en büyük Bilişim odaklı Üniversiteler arası Proje Sergisi olan Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisi altıncı kez 26 Mayıs 2017 tarihinde düzenlendi.

Türkiye Bilişim Derneği İzmir Şubesi koordinasyonu, 10 üniversitenin bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümlerinin katılımı, Bilgisayar Mühendisleri Odası, Ege Bölgesinde yer alan kurumlar, STK’lar, firmaların destek ve katkılarıyla İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Sergide, öğrencilerin 232 Lisans Bitirme Projesi yer alarak İzmir, İstanbul, Ankara ve diğer şehirlerden firmalar, yatırımcılar, girişimciler, kurumlar ve STK’lardan temsilcilerin yanında 1000’in üzerinde ziyaretçiye sunuldu. Ayrıca 2. ve 3. sınıflarda okuyan bilgisayar ve yazılım mühendisliği öğrencilerinin katıldığı Proje Fikir Yarışması‘nda Bilgi/Veri Güvenliği, Akıllı Ev / Akıllı Sistemler, E-Belediye / E-Devlet, Dijital Oyun, Sağlıkta Bilişim, Mobil Uygulamalar ve diğer konularda 18 yaratıcı proje fikri yarıştı. Çeşitli kategorilerde ödül almaya hak kazanan projelere ve fikir yarışması birincisine toplamda 20 Bin Lira ödül dağıtıldı.

TBD Etkinliği 2018 Yılında Daha da Büyütecek

Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisi’nin ulusal düzeyde oluşturduğu yankı sonrası, Türkiye Bilişim Derneği koordinasyonunda diğer şehirlerde de düzenlenmesi planlanmakta. 2018 yılında 7.si gerçekleştirilecek etkinlik için TBD İzmir Şubesi şimdiden hazırlıklara başlamış durumda. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü ev sahipliğinde Mayıs ayında yapılması planlanan etkinlik için Organizasyon Komitesi Ekim ayında bir araya gelerek ulusal tanıtıma başlayacak.

2018 yılında sizler de bu etkinliğin parçası olmak, yeni fikir ve projeleri doğrudan inceleme fırsatı bulmak, yeni mezun olacak yetenekli insan kaynağına ulaşmak, kendi konularında üst düzeyde bilgili, uzman öğretim üyeleri ile bir araya gelmek ve genç beyinlerle buluşarak farklı bakış açıları elde etmek için [email protected] adresinden detaylı bilgi alabilir, www.gbyf.org.tr adresinden geçmiş yıllarda sergilenen projelere göz atabilirsiniz.

 

Önceki V. Zeka ve Yetenek Kongresi 4-5 Kasım'da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde
Sonraki Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı "Türkiye’nin acilen 21 bin siber güvenlik uzmanına ihtiyacı var!”

Benzer Yazılar