Herkes için Kütüphane (HİK) Projesi TBD İşbirliği Toplantısı Yapıldı

Herkes için Kütüphane (HİK) Projesi TBD İşbirliği Toplantısı 17 Haziran 2017’de Taksim Abant Palace Bolu’da yapıldı.

Herkes için Kütüphane Projesi Program Direktörü Prof. Dr. Mehmet Emin Küçük ve proje ekibi TBD Yöneticilerini ve TBD Şube Yöneticilerini “Herkes için Kütüphane Projesi” hakkında bilgilendirdi.

Belediyelere bağlı kütüphanelerin öğrenme ve yaşam merkezi haline dönüştürülmesi, yani yerel yönetimlere bağlı kütüphanelerin geleneksel kütüphane hizmetlerinin yanı sıra bölgede yaşayan vatandaşların, özellikle de dezavantajlı grupların yaşam boyu öğrenme çabalarına destek veren hizmetleri de sunan birer cazibe merkezi haline gelmeleri Herkes İçin Kütüphane projesinin temel hedefi.

Bünyesinde eğitim, etki değerlendirme, bilgi işlem, tanıtım çalışma grupları bulunan proje ekibi çalışmalarını Hacettepe Üniversitesi Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi’ndeki ofisinde sürdürmekte.

ABD’deki Bill  Gates Vakfı’ndan fonlanan projenin paydaşları şunlar; Hacettepe Üniversitesi, Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi, Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği, Türk Kütüphaneciler Derneği ve TOSYÖV.

17 Haziran Cumartesi günü Bolu’da gerçekleştirilen Herkes için Kütüphane (HİK) Projesi TBD İşbirliği Toplantısında Prof.Dr. Mehmet Emin Küçük proje ve HİK Kadın Sağlığı Platformu hakkında bilgi verdi. Ayrıca Projenin Tanıtım Çalışma Grubu Faaliyetlerini Prof.Dr. Ahmet Çelik, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Çalışma Grubu Faaliyetlerini de Yük.Müh. Esra Köroğlu anlattı.

Projenin paydaşlarından olan Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanı Ali Fuat Kartal ve TOSYÖV Başkanı Nezih Kuleyin de projedeki vizyonlarını anlattılar.

Toplantıda “TBD-HİK Ortaklığı: Neler Yapılabilir?” adlı forumda TBD’nin projeye katkısı ve işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Önceki 2017 1. Çeyrek Pazar Verileri Raporu Yayınlandı
Sonraki Dijital oyunlar teknolojinin Formula-1’i haline geldi

Benzer Yazılar