Kamuoyuna Duyurulur!

 

Koronavirüs (COVID-19) salgınından ve bu kapsamda alınan tedbirlerden etkilenen mükelleflerin vergi ödevlerinin yerine getirilmesi bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalandırılması amacıyla Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan “Koronavirüs Salgınından Etkilenmeleri Nedeniyle Beyanları Uzatılarak Ödemeleri Ertelenen Mükellefler Hakkında Duyuru” da belirtilen 16 sektör arasında yazılım sektörü yer almamaktadır.

Zorlu bir dönemden geçen dünyada ve ülkemizde, tüm diğer sektörlerde olduğu gibi yazılım sektöründe de ciddi bir iş yapamama sorunu bulunmaktadır. Özellikle de bu dönemde yazılım sektörünün başta sağlık, finans ve üretim sektörleri olmak üzere en çok birlikte çalışılması gereken sektör olması nedeniyle, bu sektörün küçülmesinin önüne geçecek önlemlerin acilen alınmasının gereli olduğunu değerlendiriyoruz.

Bu amaçla, Türkiye Bilişim Derneği olarak gerekli çalışmayı başlatmış bulunuyoruz. T.C Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi bu konuda bilgilendirilmiştir.

Saygılarımla,

Rahmi AKTEPE
TBD Genel Başkanı

Önceki Kamu Kendini Anlatıyor – KAMU-BİB
Sonraki TİM’den Ulusal Kadın İhracatçı Network Platformu İhale Duyurusu

Benzer Yazılar

TBD Haberleri 0 Comments

Bilişim 2016 Basın Toplantısı

8-9 Aralık 2016 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de , “Bilişim ve Demokrasi” ana temasıyla gerçekleştireceğimiz Bilişim’2016 (TBD 33. Ulusal Bilişim Kurultayı)  için ulusal medya temsilcilerimizle bir araya geldik. 03.11.2016

TBD Haberleri 0 Comments

TBD Başkanı İlker Tabak’ın Sözcü Gazetesi’nde yer alan açıklamaları…

TBD Başkanı İlker Tabak, bilgisayarların güvenli kullanımına işaret ederken siber güvenlikten daha önemli olanın “siber güvenilir kullanıcı” olduğunu söyledi. Sözcü Gazetesi’nde yer alan TBD Başkanı İlker Tabak’ın açıklamaları… Yazıya buradan