TBD 50. Yılında ATA’mızın Huzurunda

 

Türkiye’nin en köklü aynı zamanda bilişimde dünyada ilk kurulan sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Bilişim Derneği (TBD) 50’nci yaşını kutluyor. TBD, 50’nci yıl kutlaması çerçevesinde  22 Nisan 2021’de Anıtkabir ziyaretinde bulundu ve Türkiye Bilişim Derneği Genel Başkanı Rahmi AKTEPE Anıtkabir özel defterini imzaladı.

TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, Türkiye’nin bilişim politikalarına 50 yıldır yön veren sivil toplum kuruluşu olarak, Türkiye’de bilişimin stratejik bir alan olduğunu her platforma dile getirdiklerini söyleyerek, “50. yaşımızı kutladığımız bu gün, İfade ederiz ki; TBD kurucularının ana felsefesine bağlı kalarak yola devam edeceğiz. Bilişim teknik biliminin geleceğin en büyük dayanağı olarak kullanılması ve sayısal dönüşümün gerçekleşmesi en büyük hedefimizdir.” ifadelerini kullandı.

SİZİ ÖZLEMLE ANIYORUZ

Kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde TBD Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahı Anıtkabir ziyaret etti. Çok sayıda dernek üyesinin de katıldığı ziyarette Genel Başkan Rahmi Aktepe, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

Büyük Önder ATATÜRK,

Türkiye Bilişim Derneği olarak 50 yılımızda bir kez daha ilkelerinize bağlılığımızı göstermek için huzurunuzda olmaktan büyük onur duymaktayız.

50. yaşımızı kutladığımız bu gün, İfade ederiz ki; TBD kurucularının ana felsefesine bağlı kalarak yola devam edeceğiz. Bilişim teknik biliminin geleceğin en büyük dayanağı olarak kullanılması ve sayısal dönüşümün gerçekleşmesi en büyük hedefimizdir.

Yarın 23 Nisan çocuklara armağan ettiğiniz bayramı kutlayacağız. TBD olarak çocuklarımızın eğemenliği için, geleceğimiz için, bilişim teknolojilerinin ülkemizde her alanda etkin kullanımı ve üretilmesi yönünde gerekli ekosisteminin yaratılması için çalışmalarımızı, hiç durmaksızın, gereken fedakârlığı esirgemeden devam ettirmeye huzurunuzda söz veririz.

Sizi özlemle anıyoruz…

  Basın Açıklaması (PDF)

Önceki TBD Dijital Türkiye Endeksi Basın Lansmanı
Sonraki TBD YK Üyesi Ceyda Süer ‘Teknolojide Kız Çocuklarının Güçlendirilmesi’ Etkinliğinde Yer Aldı

Benzer Yazılar

TBD Haberleri

TBD, Siber Güvenlikte Ortak Akıl İçin Harekete Geçti

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), ülkelerin ulusal güvenliği için hayati öneme sahip olan siber güvenlik için harekete geçiyor. 65

TBD Haberleri 0 Comments

TBD 18. Bilimkurgu Öykü Yarışması Başlıyor.. “Haydi Düş Başına!”

Haydi Düş Başına! Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Bilimkurgu Öykü Yarışması’nın on sekizincisini düzenleniyor. On yedi yıldır jürisi, ödülleri, katılımcısı, istikrarı ve ciddiyetiyle ülkemizin önde gelen bilimkurgu  platformlarından biri haline gelen

TBD Haberleri 0 Comments

CEPIS ECDL Yöneticisi Jakub Christoph TBD’nin misafiri olarak Ankara’da…

CEPIS ECDL Yöneticisi Jakup Christoph Derneğimizin misafiri olarak Ankara’ya geldi. ECDL (Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası)’nın Türkiye’deki çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 69