Bilişim Kurultayında “Bilişimle Girişimci Kadın” Çalıştayı Yapıldı

“Bilişimle Girişimci Kadın” Çalıştayı

Türkiye Bilişim Derneği (TBD)’nin her yıl düzenlediği ve gelenekselleşen etkinliklerinden biri olan Bilişim 2017- 34. Ulusal Bilişim Kurultayı, “Bilişimle–Gelişim: Türkiye’de Dijital Dönüşüm” ana temasıyla 20-21 Aralık 2017 tarihlerinde Sheraton Ankara Otel’in de gerçekleştirildi.

Etkinlikte “Bilişimle Girişimci Kadın” Çalıştayı kapsamında TBD Ankara şubesi tarafından yürütülen ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Bilişimle Girişimci Kadın (BGK) Projesinin tanıtımı ve uygulanması örneklerle katılımcılara anlatıldı.

Bilişimle Girişimci Kadın portalı üzerinden hizmetlerini sunmak isteyen kadın girişimci Gülhan ERDEM tarafından bir demo gerçekleştirildi.

Ayrıca, düzenlenen panelde kadın girişimciliğin önündeki engeller ve girişimciliği teşvik konusunda konuşmalar yapıldı. Söz konusu panelde kadınlarımızı cesaretlendirmek amacıyla Yurdum HASGÜL girişimcilik öyküsünü, TBD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan ÖZYAZICI SUNAY Ankara şubesinin çalışmalarını, TBD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Doç.Dr.Nergiz ÇAĞILTAY ve TBD Kadın Grubu Başkanı Suna ÖZTOP BGK projesi çalışmalarını  ve gelecek vizyonlarını anlattılar.

Çalıştayın son bölümünde ise “Düş Mimarı”Gültekin DOĞAN tarafından kadınlarımızı  mesleklerinde eğlenceli, bilgi üretici ve değişik bakış açıları kazanmalarını sağlayacak bir ortama taşımak üzere bir konuşma yapıldı.

Önceki Şehit ve Gazi Çocuklarına Kodlama Eğitimi Verildi
Sonraki 7. TBD Genç Bilişimciler Kurultayı Gerçekleştirildi

Benzer Yazılar