7. TBD Genç Bilişimciler Kurultayı Gerçekleştirildi

TBD Genç Bilişimciler Kurultayı’nın 7’ncisi

34. Ulusal Bilişim Kurultayı (Bilişim 2017)’nda gerçekleştirildi

Türkiye Bilişim Derneği (TBD)’nin her yıl düzenlediği ve gelenekselleşen etkinliklerinden biri olan Bilişim 2017- 34. Ulusal Bilişim Kurultayı, “Bilişimle–Gelişim: Türkiye’de Dijital Dönüşüm” ana temasıyla 20-21 Aralık 2017 tarihlerinde Sheraton Ankara Otel’in de gerçekleştirildi.

TBD Genç Bilişimciler Kurultayı’nın 7’ncisi 34. Ulusal Bilişim Kurultayı (Bilişim 2017)’nda gerçekleştirildi. Söz konusu etkinlikte her grup yaptıkları çalışmaları, hedeflerini diğer gruplarla ile paylaştı ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. TBD Genç oluşumunun tüm Türkiye’ye yayılması için ilk adımlar atıldı ve gerekli planlamalar yapıldı. Önümüzdeki dönemde tüm TBD Genç yapılanmalarının ortak hareket etmesi ve sağlam bir iletişim ağının oluşturulması kararı da alındı.

TBD Genç İstanbul, TBD Genç İzmir, TBD Genç Antalya, TBD Genç Eskişehir ve TBD Genç Erzurum  etkinliğe katılarak destek verdi.

Ayrıca, Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları Lise Robot takımı “Anatolian Eagles Boats” TBD Genç Bilişimciler Kurultayına katıldı. Yaptıkları robot gösterileri tüm salonun ilgi odağı oldu.

Önceki Bilişim Kurultayında "Bilişimle Girişimci Kadın” Çalıştayı Yapıldı
Sonraki Emrehan Halıcı : Ecevit'in Sloganı 'Köy-Kent'lerden, Teknokent'lere' İdi

Benzer Yazılar

TBD Haberleri 0 Comments

SamsungIoTDay’de Türkiye’de IoT’nin geleceği konuşuldu

TBD’nin ve Samsung’un  14 Aralık 2016’da Wyndam Otel Ankara’da düzenlediği “SamsungIoTDay” etkinliğinde, nesnelerin interneti (IoT) kavramının yaratacağı ekonomik değer ve kamuya doğrudan katkısı ele alındı. SamsungElectronics’in gelecek vizyonuyla nesnelerin internetinin