7. TBD Genç Bilişimciler Kurultayı Gerçekleştirildi

TBD Genç Bilişimciler Kurultayı’nın 7’ncisi

34. Ulusal Bilişim Kurultayı (Bilişim 2017)’nda gerçekleştirildi

Türkiye Bilişim Derneği (TBD)’nin her yıl düzenlediği ve gelenekselleşen etkinliklerinden biri olan Bilişim 2017- 34. Ulusal Bilişim Kurultayı, “Bilişimle–Gelişim: Türkiye’de Dijital Dönüşüm” ana temasıyla 20-21 Aralık 2017 tarihlerinde Sheraton Ankara Otel’in de gerçekleştirildi.

TBD Genç Bilişimciler Kurultayı’nın 7’ncisi 34. Ulusal Bilişim Kurultayı (Bilişim 2017)’nda gerçekleştirildi. Söz konusu etkinlikte her grup yaptıkları çalışmaları, hedeflerini diğer gruplarla ile paylaştı ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. TBD Genç oluşumunun tüm Türkiye’ye yayılması için ilk adımlar atıldı ve gerekli planlamalar yapıldı. Önümüzdeki dönemde tüm TBD Genç yapılanmalarının ortak hareket etmesi ve sağlam bir iletişim ağının oluşturulması kararı da alındı.

TBD Genç İstanbul, TBD Genç İzmir, TBD Genç Antalya, TBD Genç Eskişehir ve TBD Genç Erzurum  etkinliğe katılarak destek verdi.

Ayrıca, Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları Lise Robot takımı “Anatolian Eagles Boats” TBD Genç Bilişimciler Kurultayına katıldı. Yaptıkları robot gösterileri tüm salonun ilgi odağı oldu.

Önceki Bilişim Kurultayında "Bilişimle Girişimci Kadın” Çalıştayı Yapıldı
Sonraki Emrehan Halıcı : Ecevit'in Sloganı 'Köy-Kent'lerden, Teknokent'lere' İdi

Benzer Yazılar

TBD Haberleri

TBD “1. İstanbul Kobi’ler ve Bilişim Kongresi” Düzenliyor

TBD, Kobi’leri “Akıllı Üretimle Küresel Rekabete” Taşıyacak TBD, “1. İstanbul Kobi’ler Ve Bilişim Kongresi” Düzenliyor 92

TBD Haberleri

Türk Dili Ustasını Kaybetti

Türkçe’nin kuramsal gelişimine değerli katkılar ile alanında çeşitli yapıtlar veren Emin Özdemir vefat etti. Bir dönem Türkiye Bilişim Derneği’nin Türkçe Bilişim Terimleri geliştirme çalışmalarına katkı vermişti. 65