TBD Antalya Şubesi Tarafından 3.Turizm Teknolojileri Günü Gerçekleştirildi

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Antalya Şubesi tarafından

3. “Turizm Teknolojileri Günü’’ 

28 Ekim 2017’de  400 kişinin katılımıyla Hotel Su’da gerçekleştirildi

TBD Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Akyelli açılış konuşmasında şöyle konuştu;

“1971 Yılında Yola çıkan Kurucularımızın ortaya koyduğu “Bilişim ile kalkınacağız” ilkesini kendimize rehber edinerek çağdaş, devamlı ileriye bakarak, bilişim kültürünü benimsemiş bir ANTALYA için tüm üyelerimiz ile birlikte büyük bir özveriyle çalışmaktayız.   Bugün sayıları Türkiye’de ondört bine Antalya da 200 ü aşan üyeleri ile bilişim mesleğinin en önemli temsilcisi konumundaki TBD nin, 2009 yılında kurduğumuz Antalya Şubesi olarak bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Turizm Teknolojileri Günü  etkinliğimizde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız.   Antalya nın BT alanında sadece bir tüketici değil, üretici şehir olarak yer alması sektörün büyümesi ve kalkınması için zorunludur. Antalya artık özellikle bilişim alanındaki yatırımcıları/ üreticileri kendine çelecek her türlü alt yapıya sahip duruma gelmiştir. Yatırımcıların bir yere yatırım yaparken kendisi ve çalışanları için en fazla üzerinde durduğu, Eğitim olanakları, Sağlık Kuruluşları, Çevre ve boş zamanlarını değerlendirecek sosyal yaşam açısından tamamına yetecek alt yapı Antalya da artık var.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2016 da, TL bazında bir önceki yıla oranla %14,4 büyümeyle 94,3 milyar TL oldu. İstihdamını  120 bin kişiye çıkaran sektörün ihracatı da, %32 büyümeyle  3,1 milyar TL’ye ulaştı.Bilgi Teknolojileri sektörü – alt kategoriler dağılımı donanım: 12,9 milyar TL , yazılım: 11,9 milyar TL, hizmet: 4,8 milyar TL olarak gerçekleşti.”

 

Bütün gün süren, 25 ayrı teknoloji firmasının Turizm Teknolojileri ile ilgili teknolojik ürünlerinin tanıtıldığı etkinlikte ayrıca gelecek için sözü olan konuk konuşmacıları;

Siber güvenlik risklerini ortaya çıkartıp yönetilmelerini sağlayan, sızma testleri ve log yönetimi gibi siber güvenlik alanında çeşitli eğitimler veren, “Siber Savaş Cephesinden Notlar” kitabının yazarı  Sayın ALPER BAŞARAN ‘ Güncel Siber Saldırılar’’ konulu  sunumu, Bilişim Dünyasının yakından tanıdığı, Microsoft teknolojileri üzerinde uzmanlaşmış, Mayasoft Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü ve aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalının Kurucusu olan HAKAN UZUNER ‘’Veri Sınıflandırma ve Güvenliği konulu sunumu ve Turizm sektörünün dünyaca tanınmış en önemli isimlerinden, bir çok önemli otel yatırımları ve uluslararası ödülleri olan, Avusturya, Viyana merkezli Gulet Turistik ve Magic Life Oteller zincirinin kurucusu ve CEO’luğunu yapmış olan  Sayın Dr. CEM KINAY ‘’Turizmde Dijitalleşme’konulu sunumu ile bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşmış oldular.

Ayrıca HP, HOTECH, SONICWALL, TREND MICRO, ZYXEL ve BİMSA firmaları sektörel çözümler ile ilgili sunumlarını paylaştılar.

 

TBD Antalya Şubesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği  ANTALYA TURİZM TEKNOLOJİLERİ GÜNÜ katılımcılara verilen hediyelerle son buldu.

Önceki KAYFOR-15 Dijital Çağda Kamu Yönetimi ve Politikaları 1-4 Kasım 2017
Sonraki Türkiye'nin Tek Kadın Zirvesi #dijitaltopuklar2017 Trending Topic Oldu!

Benzer Yazılar

TBD Haberleri 0 Comments

Bilişim 2016 “Bilişim Hizmet Ödülleri” Adaylarınızı Bekliyoruz…

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından organizasyonu yapılan ve bilişime taraf tüm kesimlerin yer aldığı “Bilişim 2016”,TBD 33. Ulusal Bilişim Kurultayı 8-9 Aralık 2016 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de