TBD ve TC-İŞGED Arasında Protokol İmzalandı

8 Ekim 2019 tarihinde Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe ve TBD İcra Kurulu Başkanı Aydın Kolat Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneğini yerlerinde ziyaret etti.

Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Beşer yaptığı konuşmada Derneğin ana amacının iki ülke arasında iş insanlarının birbirleriyle buluşturulması ve Türkiye ile Çin arasında iş birliklerinin artırılması olduğunu söyledi.

Toplantı sonunda TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe ve Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Beşer iki dernek arasında işbirliği protokolünü imzaladılar.

Protokolde iki derneğin ticari heyetlerin bilgilendirilmesinde ve işbirliklerinin sağlanmasında birlikte hareket ederek Türkiye’nin bilişim ve özellikle yazılım ihracatının artırılması hedefleniyor.

 

Önceki TBD Heyeti, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ı Makamında Ziyaret Etti
Sonraki Türkiye’nin Yapay Zeka Stratejisi Tartışıldı

Benzer Yazılar

TBD Haberleri 0 Comments

SamsungIoTDay’de Türkiye’de IoT’nin geleceği konuşuldu

TBD’nin ve Samsung’un  14 Aralık 2016’da Wyndam Otel Ankara’da düzenlediği “SamsungIoTDay” etkinliğinde, nesnelerin interneti (IoT) kavramının yaratacağı ekonomik değer ve kamuya doğrudan katkısı ele alındı. SamsungElectronics’in gelecek vizyonuyla nesnelerin internetinin

TBD Haberleri

TBD-TÜBİSAD Yaşam Boyu Hizmet Ödülü Sahibini Buldu

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 35. Ulusal Bilişim Kurultayı (Bilişim 2018) 21-22 Kasım 2018 tarihleri arasında “Dijital Ekonomi ve Ötesi” ana teması ile Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de gerçekleştirildi.