TBD Heyeti, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ı Makamında Ziyaret Etti

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Süer, İcra Kurulu Başkanı Aydın Kolat ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı İ. İlker Tabak Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ ı makamında ziyaret etti.

26 Eylül 2019 günü yapılan görüşmede “Toplum için Bilişim Evi” kurulması, Ankara’ da geniş kapsamlı Bilişim Festivali düzenlenmesi, şeffaf belediyecilik için etik konularda çalışmalar yapılması ve EGO özelinde hat ve işletme optimizasyonuna yönelik ortak çalışmalar yapılması konularında karar verilmiştir.

Toplantıda akıllı şehir uygulamalarında, yenilikçi teknolojilerin kullanımına yönelik olarak TBD ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği yapması kararı almıştır.

 

Önceki Kamu-BİB’22 – Bimy’26 Bütünleşik Etkinliği
Sonraki TBD ve TC-İŞGED Arasında Protokol İmzalandı

Benzer Yazılar

TBD Haberleri

Otonom Teknolojiye KOSGEB Desteği

SANAYİ ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB kanalıyla verdiği KOBİ desteklerinde bu yıl ilk kez, büyük veri, nesnelerin interneti ve otonom robot teknolojileri gibi başlıklara yer vermeye hazırlanıyor. 7

TBD Haberleri 0 Comments

TBD 18. Bilimkurgu Öykü Yarışması Sonuçlandı

BİR AİLE ÖLÜMÜ SOSYAL MEDYAYA TAŞIRSA! İRONİK ANLATIMIYLA “EXTUBE” BİRİNCİ OLDU Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 1998’den bu yana geleneksel olarak düzenlenen “TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması” sonuçlandı. Bu yıl 18’incisi