TBD Heyeti, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ı Makamında Ziyaret Etti

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Süer, İcra Kurulu Başkanı Aydın Kolat ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı İ. İlker Tabak Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ ı makamında ziyaret etti.

26 Eylül 2019 günü yapılan görüşmede “Toplum için Bilişim Evi” kurulması, Ankara’ da geniş kapsamlı Bilişim Festivali düzenlenmesi, şeffaf belediyecilik için etik konularda çalışmalar yapılması ve EGO özelinde hat ve işletme optimizasyonuna yönelik ortak çalışmalar yapılması konularında karar verilmiştir.

Toplantıda akıllı şehir uygulamalarında, yenilikçi teknolojilerin kullanımına yönelik olarak TBD ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği yapması kararı almıştır.

 

Önceki Kamu-BİB’22 – Bimy’26 Bütünleşik Etkinliği
Sonraki TBD ve TC-İŞGED Arasında Protokol İmzalandı

Benzer Yazılar

TBD Haberleri 0 Comments

Türkiye’de İnternet 23. Yaşında

Türkiye’de İnternet 23.yaşını kutluyor.  Her yıl olduğu gibi bu sene de 15 sivil toplum kuruluşunun bulunduğu Bilişim STK Platformu tarafından 11-24 Nisan tarihleri arasında “İnternet Yaşamdır!” sloganıyla İnternet Haftası etkinlikleri

TBD Haberleri

TBD’den Ar-Ge, İstihdam ve Verimlilik Ödülleri

TBD tarafından Turkcell, Netaş ve Aselsan’a Ar-Ge, İstihdam ve Verimlilik alanlarında özel ödüller verildi. Özel ödüller, TBD tarafından Antalya’da gerçekleştirilen 24. Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri’nde (BİM’24) takdim edildi.