TBD’den Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı’na Ziyaret

Son günlerde yüreğimizi yakan orman yangınları ile ilgili bilgi almak ve gerekirse destek vermek için Türkiye Bilişim Derneği ( TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Süer, İcra Kurulu Başkanı Aydın Kolat ve geçen dönem TBD Eski İcra Kurulu Başkanlığı yapan Selçuk Kavasoğlu  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkan Yardımcısı İlhami Aydın ve ekibini ziyaret etti.

Yaklaşık 2 saat süren ziyarette yangın söndürme sürecinde yapılan çalışmalar ve mevcut bilişim altyapısı hakkında detaylı olarak bilgi alındı. Yapılan toplantı sonunda TBD’nin Eylül 2021 ayı içerisinde OGM, Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi’nin de destekleriyle ve tüm paydaşların katılımı ile geniş kapsamlı bir çalıştay yaparak bundan sonra olabilecek yangınlarda mevcut bilişim altyapısı ve uygulamalarında neler yapılabileceğinin bilimsel ve pratik olarak incelenmesine karar verildi. Etkinliğin organizasyon ve gerçekleştirme sorumluluğunu TBD Merkez İcra Kurulu üstlendi. (07.08.2021)

Önceki 24 Saat Gazetesi TBD Genel Başkanı Rahmi AKTEPE ile Röportaj Gerçekleştirdi
Sonraki TBD Heyeti Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar’ı Makamında Ziyaret Etti

Benzer Yazılar

TBD Haberleri

TBD’den Ar-Ge, İstihdam ve Verimlilik Ödülleri

TBD tarafından Turkcell, Netaş ve Aselsan’a Ar-Ge, İstihdam ve Verimlilik alanlarında özel ödüller verildi. Özel ödüller, TBD tarafından Antalya’da gerçekleştirilen 24. Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri’nde (BİM’24) takdim edildi.

TBD Haberleri 0 Comments

Türkiye Bilişim Derneği uzun yıllardır sahip olduğu kurumsal yapısını ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini alarak taçlandırdı.

TBD 5253 Sayılı Dernekler Kanunu ve Dernek Tüzüğü maddelerine uygun olarak üyelerin gelişimini sağlamak, bilişim konusunda tüm kesimlere katkıda bulunmak ve Kamu Yararına Dernek statüsünde hizmetler yürütmek kapsamında ISO 9001:2008