TBD’den Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı’na Ziyaret

Son günlerde yüreğimizi yakan orman yangınları ile ilgili bilgi almak ve gerekirse destek vermek için Türkiye Bilişim Derneği ( TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Süer, İcra Kurulu Başkanı Aydın Kolat ve geçen dönem TBD Eski İcra Kurulu Başkanlığı yapan Selçuk Kavasoğlu  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkan Yardımcısı İlhami Aydın ve ekibini ziyaret etti.

Yaklaşık 2 saat süren ziyarette yangın söndürme sürecinde yapılan çalışmalar ve mevcut bilişim altyapısı hakkında detaylı olarak bilgi alındı. Yapılan toplantı sonunda TBD’nin Eylül 2021 ayı içerisinde OGM, Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi’nin de destekleriyle ve tüm paydaşların katılımı ile geniş kapsamlı bir çalıştay yaparak bundan sonra olabilecek yangınlarda mevcut bilişim altyapısı ve uygulamalarında neler yapılabileceğinin bilimsel ve pratik olarak incelenmesine karar verildi. Etkinliğin organizasyon ve gerçekleştirme sorumluluğunu TBD Merkez İcra Kurulu üstlendi. (07.08.2021)

Önceki 24 Saat Gazetesi TBD Genel Başkanı Rahmi AKTEPE ile Röportaj Gerçekleştirdi
Sonraki TBD Heyeti Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar’ı Makamında Ziyaret Etti

Benzer Yazılar

TBD Haberleri

TBD Genel Başkanı Sayın Rahmi AKTEPE Ankara Sanayi Odası 35 Yazılım Sanayicileri Meslek Komitesi Aylık Toplantısına Katıldı

Ankara Sanayi Odası 35 Yazılım Sanayicileri Meslek Komitesi olarak aylık toplantısı Dünya Gazetesi ve Asomedya ekibi ile birlikte gerçekleştirildi. Toplantıya ASO Başkanı Sayın Nurettin Özdebir de katılarak sektörün sorunlarını dinledi.