TRT Radyo 1 Hayatın Sesi Programına Katıldık

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Yerli ve Milli Yazılım Çalışma Heyeti Başkanı Ertan Barut, TRT Radyo1 programının 14 Mayıs 2019 tarihinde konuğu oldu.

Selvi Karakoç’un sunduğu Hayatın Sesi programına katılan BARUT, öğrenci ve ailelere internetin, sosyal medyanın hem güvenli kullanımı hem de zararlı içeriklerinden korunmaları ile ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

Çocukların internet ile olan ilişkilerini, sosyal medyadaki takip ettikleri kişi ya da platformları ve yaptıkları paylaşımları takip etme ve izleme görevimiz olduğunu unutmamalı; bu görevi yerine getirirken de onları bunaltmadan, özgürlüklerini kısıtlamadan neler yaptığını, kimlerle arkadaşlık ettiğini, hangi oyunları oynadığını, oyunların yararlı ve zararlı yönlerini, yaptığı paylaşımların içeriklerini bilinçli bir biçimde takip edilmesini belirtti.

TBD olarak Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Erzurum, Van, Eskişehir gibi pek çok ilde sınıf ve fark gözetmeden eğitim ve seminerler verdiklerini dile getiren BARUT, devletimizin bu konuda bilgi veren, halkı bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yapan web siteleri olduğunu ve buralardan internetin güvenli kullanımıyla ilgili bilgi edinebileceklerini belirtti. TBD olarak da güvenli internet ve sosyal medya kullanımıyla ilgili bilgilendirmeler yapmaya, bu konuda içerikler hazırlamaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Önceki TBD Türk Müziği Korosu “İlkbahar Konseri” Gerçekleştirildi
Sonraki TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

Benzer Yazılar