XI. İstanbul Bilişim Kongresi için Geri Sayım Başladı!

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şubesi ve Kadir Has Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği XI. İstanbul Bilişim Kongresi, “Veri Odaklı E-Dönüşümün Ayak Sesleri teması ile üniversitenin Cibali Kampüsü’nde 6 Aralık 2017, Çarşamba günü yapılacak.

TBD İstanbul Şubesi Başkanı Deniz Tiryakioğlu  etkinliğe ilişkin açıklamada bulundu;

“Kurumları değişime zorlayan ve hayatı kolaylaştıran teknolojiler sayesinde her yerde oluşan bilginin ve verinin e-Dönüşüm’ e etkisi günümüzün önemli bir gerçeğidir. İş yaşamını ve bireyleri de yakından ilgilendiren bu değişimin olası sonuçları bu yıl tüm boyutlarıyla XI. İstanbul Bilişim Kongresi’nde ele alınacak. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi ve Kadir Has Üniversitesi’nin öncülüğünde düzenlenen ve “Veri Odaklı E-Dönüşümün Ayak Sesleri” temalı kongre bu alanda dünyada yaşanan hızlı gelişmeler çerçevesinde e-Veri’ nin Türkiye gündemine de ışık tutmayı hedeflemektedir.

Kamu, özel kurum ve sivil toplum kuruluşlarınca desteklenen XI. İstanbul Bilişim Kongresi izleyicilere katılımcı paydaşlarının sunumlarıyla zengin bir içeriğe sahne olacak. Kamu, Üniversite, Özel Sektör, Bilişim Merkezi Yöneticileri ve uzmanları, akademisyenler, Sivil Toplum Kuruluşları ve Medya temsilcilerinin katılımıyla bu yıl 6 oturum 30’a yakın değerli ismin zengin sunumlarıyla yer alması bekleniyor. Geçen yıl yaklaşık 300 profesyonelin katıldığı kongremiz 5 oturumda 26 ismin zengin sunumlarıyla son derece renkli geçti.

XI. İstanbul Bilişim Kongresi’nde konuklar, e-Veri ile gelen değişimi, onu zorlayan araçları ve hayatı kolaylaştıran teknolojilerle birlikte e-Dönüşüm’ ün kendisi ve yeni altyapılar üzerinde gerçekleştirilen çeşitli çalışmaları ilgili profesyonellerden dinleme fırsatı bulabilecek.

Ağyapı (network) organizasyonundan ağ (internet) ekonomisi’ ne geçen şirketlerin e-şirketlere dönüşerek farklı kurumsallıklar kazanması, e-Ürün, e-Servis, e-Çözüm ve e-Hizmet sunması bugün artık olağan gelişmeler arasında yer almaktadır. E-Şirketler, ayrıca e-Vatandaş ile e-Devlet’in e-Kurumları ile dijital altyapılar ile bütünleşik çalışırken, bu yenilikler zengin bir kültür değişimine işaret etmektedir. İşte bu nedenle XI. İstanbul Bilişim Kongresi, teknik ve mevzuat zorunluluklar bir yana artık içinde olduğumuz çağın ihtiyaçlarını ve gelecekte faklı sektör ve alanlarda önemli değişimler üzerine çalışmalara da programı içinde yer verecektir.

XI. İstanbul Bilişim Kongresi’ndeki belli konu başlıkları;
 E-Dönüşüm: E-Devlet, e-Vatandaş, e-İmza, e-Şirket ve e-Kobi
 Verinin Güvenli Sunulması: Bulut Tabanlı Hizmet ve Servisler
 Veri Madenciliği, İş Zekası, Veri Analitiği ve Büyük Veri Yönetiminden E-Dönüşüme katkı.
 Sanayi 4.0: E-Sanayi olmadan mümkün mü? Sanayi Çağı, Enerji Çağı, Bilgi Çağı ve Dijital Çağ: Yeni Enerji Kaynağı =Veri/Bilgi
 Türk Modeli Girişimcilik ve Yatırımcılık: Girişimci ve Yatırımcı Nasıl buluşur? Başarılı Girişim Örnekleri.
 Blockchain, Bitcoin ve E-Para: E-Para, Yeni Finansal Sistemler, Regülasyonlar

Fatih Belediye Başkanı Sn. Mustafa Demir, Kadir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Sn. Prof.Dr. A. Nihat Berker ve Türkiye Bilişim Derneği Genel Başkanı Sn. Rahmi Aktepe’ nin katılacağı açılış konuşmaları saat 09:30’ da başlayacaktır. Ardından, davetli konuşmacımız Fütüristler Derneği Başkanı Sn. Eray Yüksek “Gelecekteki Sektörler ve İşlerimiz” konulu konuşmasını yapacaktır. Veri Odaklı E-Dönüşümün Neresindeyiz? Konulu sponsor sunumlarından sonra paralel salonlarda “e-Devlet, e-Vatandaş, e-Şirket, e-İmza ve e-Kobi”, “Verinin Güvenli Sunulması: Bulut Tabanlı Hizmet ve Servisler”, “Veri Madenciliği, İş Zekası, Veri Analitiği ve Büyük Veri Yönetiminden e-Dönüşüme Katkı”, “Sanayi 4.0: Veri Her Yerden Geliyor – Şehirler, Evler, Arabalar, PC, Notebook, Mobil”, “Blockchain, Bitcoin ve E-para: e-Para, Yeni Finansal Sistemler, Regülasyonlar” ve “Türk Modeli Girişimcilik ve Yatırımcılık” konularında paneller düzenlenecektir.

Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Okan Erhan Oflaz, TBD İstanbul Şubesi Onur Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mehmet Erdal Balaban, Kadir Has Üniversitesi Müh. ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç.Dr. Taner Arsan, TBD İstanbul Şubesi Kurucu Başkanı Polat Kutnay, Ata Portföy Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Gerz ve TBD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Karayağız’ ın moderatörlüğünde düzenlenecek olan panellerde; Sağlık Bakanlığı Danışmanı Dr. Sema Dumanlı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bilişim Uzmanı Demet Kabasakal, TÜBİTAK Bilgem UEKAE e-Kimlik Bölüm Direktörü Dr. Oktay Adalıer, FORTİNET Türkiye Ülke Müdürü Serdar Yalçın, HP Genel Müdürü Filiz Akdede, SAS Orta Doğu, Türkiye ve Doğu Avrupa İş Çözümleri Direktörü Yiğit Karabağ, E-GÜVEN İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Direktörü Ayşegül Topoğlu Tüzün, HP Türkiye Kanal Satış Direktörü Emre Alaman, Lostar A.Ş. Genel Müdürü Murat Lostar, Kitlesel Fonlama Derneği Başkanı Hulusi Berik, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat, Blockchain Evangelist, CTO TC-Coin. Cemil Şinasi Türün, BTS Firmasından Av. Tuğrul Sevim, Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr. Yalçın Özkan, IDC Türkiye Baş Analisti Eren Eser, Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Gonca Telli Yamamoto, BI Technology Teknik Satış Lideri Ömer Çıtak, Kadir Has Ünv. İNEO Girişimcilik Direktörü Doç.Dr. Mehmet Aydın, TÜRKKEP Satış Direktörü Burcu Doruk, TEB Girişim Evi Yöneticisi Bora Nemlioğlu, BTM Direktörü İbrahim Elbaşı ve diğer değerli konuşmacıların katılacağı etkinliğimizde firma sunum ve stantları ile buluşmalar, fırsatlar bir arada sunulacaktır. Etkinlik sonunda katılımcılarımız arasında yapılacak olan çekilişle sürpriz hediyemiz olacaktır. Katılımın ücretsiz olduğu XI. İstanbul Bilişim Kongresi’ne tüm sektör, kamu ve özel sektör temsilcileri ile öğrencilerimiz davetlidir.”

www.istanbulbilisimkongresi.org.tr 

 

Önceki Engelleri aşan Türk Telekom uygulamaları Engelsiz Yaşam Fuarı’nda
Sonraki 3. Akdeniz Bilişim Zirvesi Bu Yıl 9 Aralık’ta!

Benzer Yazılar

TBD Haberleri 0 Comments

TBD Ankara Şubesi “Kış Güneşi” Konseri

TBD Ankara Şubesi tarafından her sene gerçekleştirilen “Kış Güneşi Konseri” 16 Şubat 2017 tarihinde Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.     56