60 bin mükellef e-defter kullanıyor

10 bin firma daha e-fatura kullanacak

Türkiye’de e-fatura kullanan 62 bin firma bulunuyor. E-defter uygulamasına kayıtlı mükellef sayısı 59 bin 875’e, e-arşiv fatura kullanan firma sayısı ise 6 bin 500’e yükseldi. 2017 yılı sonuna kadar 10 bin firmanın daha e-fatura kullanmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

E-dönüşüm hizmetleri dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşmaya devam ediyor. Kurumlara zaman ve maliyet tasarrufu sağlamasının yanı sıra doğanın korunmasına da azami ölçüde katkı sağlayan e-dönüşüm, fırsatları ve avantajları beraberinde getiriyor. Yerli sermayesi ve yenilikçi teknolojisiyle Doğan E-Dönüşüm, müşterilerine e-fatura, e-defter ve e-arşiv hizmetleri sunuyor. Doğan E-Dönüşüm, uygun maliyetlerle, saniyeler içerisinde hatasız, eksiksiz ve güvenli işlem yapılmasının önünü açıyor.

Dünya genelinde e-fatura hacmi yüzde 20 arttı

 Uluslararası çapta yayımlanan Billentis’in 2016 yılı raporuna göre, dünya çapındaki toplam fatura hacmi 370 milyar dolara ulaştı. Raporda, dünya genelinde fatura hacminin yıllık bazda yüzde 2 ila 3 seviyesinde artış gösterdiği belirtiliyor. 2017 yılında Avrupa genelinde fatura hacminin 37 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor. 2016 yılında dünya genelindeki e-fatura hacminin yüzde 20 oranında artış kaydettiği belirtiliyor.

Kağıttan dijitale geçiliyor

E-dönüşüm sürecinden geçen Türkiye’de kâğıt üzerinde yürütülen işlemlerin orta vadede elektronik ortamda yapılacağına dikkat çeken Doğan E-Dönüşüm Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Doğan, “Alanında uzman kadromuz ile e-fatura, e-defter ve e-arşiv fatura hizmetlerinde yenilikçi yaklaşımları kullanıcılar ile buluşturuyoruz. İhtiyaçlara göre şekillenebilen hizmetlerimiz sayesinde müşterilerimizin beklentilerini gerek doğrudan entegrasyon ile gerekse çok fonksiyonlu portalımız aracılığıyla en doğru şekilde karşılayabiliyoruz. Çözüm ve fayda odaklı hizmetlerimiz ve bizi farklı kılan hizmet üstünlüklerimizle üç sene içinde sektörün öncüsü olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Şirketler dönüşürken maliyetlerini de azaltıyor

E-fatura gönderimlerinde herhangi bir kargo ücreti ödenmiyor ve kesilen faturalar tek tıkla alıcısına ulaştırılabiliyor. Kâğıt kullanımındaki gözle görülür düşüş, kurum ve kuruluşlar için önemli avantajlar sağlıyor. Doğan E-Dönüşüm uzman kadrosu ve gelişmiş alt yapısı ile müşterilerinin tüm muhasebe ve ERP yazılımlarına uyumlu e-fatura sistemleri ile e-fatura hizmetine daha çabuk geçiş yapılmasını sağlıyor. E-dönüşüm sistemleri üzerinde müşterilerinin güvenli işlem yapabilmelerini mümkün kılan Doğan E-Dönüşüm, şirketlerin operasyon maliyetlerini büyük oranda azaltıyor.

 

Önceki Samsung Geleceğin Mucitlerini Arıyor!
Sonraki Media Markt ve Microsoft İşbirliği ile Çocuklar Eğlenerek Kodlama Öğrendi

Benzer Yazılar