APPS’in Yeni Kelime Oyunu“A WORD”

‘Tatil’ deyince aklına ilk hangi kelimeler geliyor? Ya da ‘Gökyüzü’ sana hangi kelimeleri çağrıştırıyor?

APPS 2014 yılında mobil uygulamalar geliştirmek üzere Ankara’da kurulan bir şirket. Yedi yıldır mobil uygulamalar geliştiren genç girişimciler Erdem Lafçı, Burak Aydın, Sedat Kurt ve Mert Şimşek tarafından kurulan APPS’in yeni uygulaması A Word, oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Kurucuları gibi genç bir şirket olan APPS, Bilkent Cyberpark ve TOBB Garaj bünyesindeki ofislerinde genellikle savunma sanayi ve enerji şirketlerine kurumsal uygulamalar geliştiriyor. Zaman zaman girişimler için de uygulamalar geliştiren APPS’in yeni uygulaması A Word, kendi adına yayınladığı ikinci oyun uygulaması. Oyun Android ve iOS platformlarında yayınlandı.

Verilen Konuya Göre Kelime Bulmaca Oyunu

A Word’de diğer oyunlarda olduğu gibi kelime tahmini yapmanız bekleniyor. Kolaydan başlıyorsunuz. Gittikçe zorlaşıyor. Bazen bulmacanın konusu gizli olabiliyor. Bazen de konu olmadan devam etmek zorunda kalıyorsunuz. Size verilen ipucuna göre petek motifinde gizli kelimeyi bulmanız gerekiyor. Kelimeleri buldukça seviye atlıyor, seviye atladıkça karşınızda daha büyük/karmaşık bir harf peteği buluyorsunuz. Hem tüm oyuncular hem de arkadaşlarınız arasındaki başarı sıralamanızı görebiliyorsunuz. Ne kadar hızlı ve hatasız bitirirseniz o kadar puan kazanıyorsunuz.

Tam 450 Bulmaca!

Bugüne kadar oyunu 10 gün içinde 15 bin kişi indirdi. Oyunu oynadıkça acemi, çaylak, amatör gibi yeni seviyelere geçiyorsunuz. Oyunu bitirmek için toplam 450 bölümün geçilmesi gerekiyor. Oyuncular her açışta ortalama 20 dakika oyunda kalıyor (session time) ve günlük ortalama 45 dakika harcıyor. Haftalık kullanıcı tutma oranı (retention) ise yüzde 46 civarında.

Oyunun İngilizce ve Almanca versiyonları da Mart ayı içinde tamamlanmış olacak.

A Word oyununu  Google Play‘den veya App Store‘dan indirebilirsiniz.

Oyun ile ilgili detaylı bilgi için: http://aword.apps.com.tr/

 

Önceki “Netaş-BAU Techno Academy” ilk mezunlarını verdi
Sonraki ATSO'da “Kalkınmada Sanayi 4.0'In Rolü” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çerçevesinde Turizm Sektöründe Karşılaşılabilecek Sorunlar Konuşuldu

Modernity Otel’de Kişisel Verilerin Korunması Kanunu konuşuldu. Etkinlikte konuşan TBD Şube Başkanı Av. Dr. Barış Günaydın yaptığı sunumda Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde turizm sektöründe karşılaşılabilecek sorunları anlattı.    

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

BAU ve Riot Games Güçlerini Birleştirdi

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Türkiye’de bir ilk: ESPOR Bursu Tüm dünyayı günden güne daha fazla etkisi altına alan espor rüzgârı, akademik yaşamda da karşılık buluyor. Geçtiğimiz yıl ABD, Norveç ve İsveç’te ilk

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!