Kamuda Sosyal Yenilik Örneği: Yeni nesil kitle fonlama

Kamuda Sosyal Yenilik Örneği: Yeni nesil kitle fonlama

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonundaki ‘Sosyal Sorumluluk Platformu’, yeni döneminde kitle fonlaması modeli ile çalışarak dijital ortamda, kamu güvencesiyle tarafları buluşturuyor. Bu kapsamda, Ankara Kalkınma Ajansı ve operasyonel işlerin yürütülmesinde kitle fonlaması alanında tecrübe sahibi fonbulucu arasında iş birliği protokolü imzalandı. Ankara Kalkınma Ajansı, bu iş birliğiyle; sosyal sermayeyi güçlendirerek sürdürülebilir kalkınmayı desteklemeyi ve daha güzel yarınlar için dayanışma kültürünü toplumda kamu güvencesiyle geliştirmeyi hedefliyor.

Sosyal sorumluluk projelerine destek arayan sivil toplum kuruluşları, bireyler ve işletmelerle bu projeleri desteklemek isteyen paydaşları 2016 yılından beri kamu güvencesiyle bir araya getiren ‘Sosyal Sorumluluk Platformu’, yeni döneminde proje başvurularını almaya başladı. Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonundaki bu yenilikçi bir platform; yeni döneminde, ödüle dayalı, yeni nesil bir kitle fonlama platformu olarak faaliyete geçiyor. Bu kapsamda, Ankara Kalkınma Ajansı ve operasyonel işlerin yürütülmesinde kitle fonlaması alanında tecrübe sahibi fonbulucu arasında iş birliği protokolü imzalandı. Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Cahit Çelik ve fonbulucu Genel Müdürü Hakan Yıldız tarafından imzalanan protokol kapsamında, fonbulucu’nun ödül bazlı kitle fonlaması; ‘reward-based crowdfunding’ sistem altyapısı platforma entegre edildi.

Sosyal sorumluluk projelerinin finansmana erişimi kolaylaştırılacak

Kamuda bir sosyal yenilik örneği olan yeni nesil kitle fonlama platformu ile; sosyal sorumluluk projelerinin finansmana erişimi kolaylaştırılacak, ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ odağında projeler desteklenebilecek, kamu güvencesiyle toplumsal dayanışma güçlendirilecek, sosyal sorumluluk projelerinin ulusal ve uluslararası görünürlükleri artırılacak, şeffaf, hesap verilebilir bir sistem yürütülecek. Ankara Kalkınma Ajansı, söz konusu iş birliğiyle; sosyal sermayeyi güçlendirerek sürdürülebilir kalkınmayı desteklemeyi ve daha güzel yarınlar için dayanışma kültürünü toplumda kamu güvencesiyle geliştirmeyi hedefliyor. İmzalanan sözleşme kapsamında; Sosyal Sorumluluk Platformunun yeni yapısıyla, daha fazla sosyal sorumluluk projesinin fonlanarak hayata geçirilmesi ve iktisadi kalkınmanın hem bölgesel hem de ulusal açıdan güçlendirilmesi amaçlanıyor. Platformun işleyişi ve başvuru yapılabilecek proje konularıyla ilgili detaylı bilgilere sosyalsorumluluk.org.tr internet sitesinden ulaşılabilir. Platform ile ilgili sorular [email protected] adresine e-posta ile gönderilebilecek.

Önceki Ankara Büyükşehir'in 'Akıllı Kent Uygulamaları' devam ediyor
Sonraki Yapay Zekâ: 2021 dünya genelinde; değer, gerçek ve sürdürebilirliğin yılı oldu

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri

Türk Telekom Bağdat Caddesi mağazasında ilk iPhone X satışı dün gerçekleşti

Türk Telekom Bağdat Caddesi mağazasında ilk iPhone X satışı dün gerçekleşti 56