OLFARM, ‘Get in the Ring Global Final’de Türkiye’yi temsil edecek

Uluslararası bir girişimcilik yarışması olan ‘Get in the Ring’in Türkiye ayağı, 4. kez yine Bilkent CYBERPARK tarafından 17 Eylül tarihinde düzenlendi. Bu seneki yarışmada ‘sosyal inovasyon’ ağırlıklı 8 firma ringde jüriyi etkilemek için ter döktü.

 100’den fazla ülkede düzenlenen ‘Get in the Ring’ yarışmasında girişimciler, gerçek bir ringe çıkarak fikirlerleriyle yarışıyor, her ülkenin ring kazananı ‘Global Final’de ülkesini temsil etme ve dünyanın önde gelen yatırımcılarıyla buluşma şansı yakalıyor. Şimdiye kadar hem tematik olarak hem de tüm sektörleri kapsayacak konuları içeren şekilde düzenlenen yarışmada bu sene ‘sosyal inovasyon(yenileşim)’ ağırlıklı 8 firma ringde jüriyi etkilemek için mücadele verdi.

‘Get in the Ring’ için güçlü jüri

Yapılan başvurular arasından seçilen 8 girişimci, yarışmanın teması gereği rakibiyle ringde buluştu ve iş fikirlerini anlatarak ringin en iyisi olmak için mücadele etti. Yarışmada jüri üyesi olarak Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin, Bilkent Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Atilla Hakan Özdemir ve Micro Focus firması tarafından satın alınan AtarLabs firmasının kurucusu, yatırımcı ve ‘Get in the Ring’in önceki döneminde yarışmacı olan Burak Dayıoğlu gibi alanında uzman kişiler yer aldı. Yaratıcı sunumların yapıldığı yarışmada, finansal analiz ve değerlendirmelerini raporlayabilen makine öğrenmesi yazılımları geliştiren F-Ray firması ve dikey tarım alanında çalışan OLFARM firması finale kalmaya hak kazandı. Final sunumunda jüri üyelerinin en çok dikkatini çeken ve ‘Global Final’de Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanarak Get in the Ring Ankara CYBERPARK’ın birincisi seçilen girişim OLFARM oldu. Kazanan ekibin uluslararası pazarda kendi ürününü tanıtmasının yanı sıra diğer ülkelerden seçilen birinci ekiplerle tanışma, etkinliğin küresel yatırımcı ve ortak ağına tanıtılma fırsatı bulunuyor. OLFARM girişiminin katılımcı ülkelerin temsilcileriyle buluşacağı ve dünyanın en iyi ‘startup (yenilikçi girişim)’ı olmak için tekrar ringe çıkma heyecanı yaşayacağı ‘Get in the Ring Global Final’i 2022 yılında yapılacak ve ev sahibi ülke önümüzdeki aylarda açıklanacak.

Önceki Önce Ankara sonra 81 ildeki kadın girişimciler…
Sonraki Türkiye Bilişim Derneği 50. Yıl Marşı

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

APPS’in Yeni Kelime Oyunu“A WORD”

‘Tatil’ deyince aklına ilk hangi kelimeler geliyor? Ya da ‘Gökyüzü’ sana hangi kelimeleri çağrıştırıyor? APPS 2014 yılında mobil uygulamalar geliştirmek üzere Ankara’da kurulan bir şirket. Yedi yıldır mobil uygulamalar geliştiren genç

Sektör Toplantı ve Haberleri