TBMM’de ‘Medya Ve Demokrasi’ Ödülleri Sahiplerini Buldu

TBMM’de ‘Medya Ve Demokrasi’ Ödülleri Sahiplerini Buldu

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasında medya organlarının büyük rol oynadığını belirterek, “Hiçbir telkin olmadan gerek bizim, gerek Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamalarla beraber bütün görsel, sosyal medya mecraları ağız birliği yapmış gibi darbeye karşı net duruşlarını ortaya koymuş, darbecilerin kimyasını bozmuşlardır” dedi.
 
Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliğinin (RATEM) ödül töreni TBMM’de gerçekleştirildi.

Başbakan Yıldırım, konuşma hazırlığının olmadığını belirterek, “Allah’tan birisi buraya notları koymuş. Bu sizin mi Yücel Bey? Bu hanımefendiyi tanıyorsunuz, bu da 15 Temmuz’un kahramanlarındandır. Bu etkinlikte ödül alanlara ödül vermek bize nasip oldu. Etki gücü bu kadar yaygın olan bir birliğin etkinliğine katılmasaydık herhalde sonuçları farklı olabilirdi. Başarının mutlaka ödüllendirilmesi, teşvik edilmesi lazım. Yeni başarılara ulaşmak için buna ihtiyaç var. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz’un eşi benzeri görülmemiş bir olay olduğunu ifade ederek, “İlk kez füzelere karşı millet göğsünü siper etti ve alçakça girişimi bertaraf etti. Türk milletinin ne kadar asil olduğuna milletçe şahit olduk. Bu notlarda bunların dertleri de yazıyor ama bilerek mi koydunuz yoksa buraya? Uydu kullanım kapasitesi fiyatları, kamu ilanları, telif hakkı sorunu. Böyle gidiyor. Bunlar bende kalsın. Daha fazla konuşmaya lüzum yok, meseleyi anladık. Ödüllere geçebiliriz. Ödüllere hazır mısınız arkadaşlar? Evet, iyi fena değil” dedi.

Başbakan şöyle konuştu:

“15 Temmuz’un kahramanları var bunların başında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve aziz milletimizin gösterdiği kahramanlık. Ancak bu darbenin bastırılmasında en büyük rolü medya organları oynamıştır. Hiçbir telkin olmadan gerek bizim, gerek Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamalarla beraber bütün görsel, sosyal medya mecraları ağız birliği yapmış gibi darbeye karşı net duruşlarını ortaya koymuş, darbecilerin kimyasını bozmuşlardır. Büyük kahramanlık, büyük vatanseverlik için teşekkür ediyorum.”

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ise, izlemenin maliyetinin olmadığını belirterek, görüntünün yazı kadar demokrat olup olmadığının tartışıldığını söyledi. Aydın, “Televizyon, gazete kadar demokrat mıdır? Televizyon, ekran sizin kontrolünüzde değil. Siz ekrana bakmak zorunda kalıyorsunuz, ama istediğiniz gazetenin istediğiniz sayfasını çevirmek size aittir. Tabi her ikisine de dijital ya da sosyal medya denilen olgu eklendi ki, artık alternatif medya olarak tanımlanmaktadır. Artık her birey aynı zamanda bir haberci konumuna geçmiş ve 24 saat iletişim esasıyla yönetilir hale gelmiştir. Sizlerin ürettiği haberler eskiden 24 saatte tüketiliyordu, hatta haftalık, aylık tüketilen dergiler vardı. Elektronikleşmeye ve dijital medya gelişimine paralel olarak tüketim süresi dakikalarla ölçülür hale geldi” şeklinde konuştu.

15 Temmuz gecesinin Radyo ve Televizyoncu Kahramanları Ödüllerini Başbakan Binali Yıldırım’ın elinden Gazi Meclisin Tören Salonunda aldılar.

Önceki ATS0'da Sanayinin Geleceği Konuşuluyor
Sonraki Girişimciler Cyberpark'ya Ringe Çıkıyor

Benzer Yazılar

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!