Teknoloji Platform’larının 2017 ilk etkinliği Ankara’da “Kamuda BT Yönetişimi ve Endüstri 4.0” ana temasında gerçekleşti

Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi  “Kamuda BT Yönetişimi ve Endüstri 4.0” ana temasında 21 Şubat 2017, Salı günü Ankara Sheraton Convention Center’da gerçekleşti.

Ankara Teknoloji Platform’unda “Kamuda BT Yönetişimi ve  Endüstri 4.0” ana temasında gerçekleşen etkinlikte iş dünyası, devlet, siyasiler, akademisyenler, girişimciler ve yatırımcılar bilişim dünyası profesyonelleriyle buluştu. 2006 yılından bu yana Ankara ve İstanbul’da çeşitli gündem konularından seçilen ana temaları ile ses getiren Teknoloji Platformları etkinlikleri 2017’ye Ankara’da başladı.

BThaber Gazetesi ile Bilişim Zirvesi Şirketinin tecrübeleri ile çalışılan platform etkinlikleri, içerik ve organizasyon olarak köklü yayıncılık, pazarlama ve etkinlik güçlerini bir araya getirerek özgün ve zengin içeriğiyle Endüstri 4.0 dalgasını yakalamanın ipuçlarını ve kamuya yansımalarını masaya yatırdı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Kurul Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan Kamuda BT Yönetişimi ve Endüstri 4.0 Teknoloji Platformu etkinliğinde, kamunun uzun yıllar yazılım ve donanım alanında sektörün öncülüğünü yaptığını, son yıllarda ise özel sektörün katkısının öne çıktığını söyledi. Yerli, milli üretim ve bunların kullanımı konusunda Türkiye’nin henüz başlangıç aşamasında bulunduğuna işaret eden Sayan, kurum olarak bu alandaki çabaları desteklemek için çeşitli düzenlemeler yaptıkları anlattı. Endüstri 4.0’ın bilgiyi, yüksek teknolojiyi bugüne kadarki en yüksek oranda üretimin odağına yerleştirdiğini vurgulayan Sayan, bu süreçte haberleşme altyapısının öneminin daha da artacağını dile getirdi. Bilgi teknolojileri ve iletişim sektöründe üretim yapan kişi ve firmalara da çağrıda bulunan Sayan, “BTK olarak herkesi davet ediyorum. Hiçbir aracı olmadan gelin fikrinizi bize anlatın, sunun. Biz aracılarla uğraşmak istemiyoruz. Herkesin gelip bize fikrini anlatmasını istiyoruz. Bir fikirle bize gelenlerin önünü açacağımızı garanti ediyorum. ‘Ben de varım, benim de bir fikrim var, ben de üretmek istiyorum.’ diyen arkadaşları bekliyoruz.” diye konuştu.

BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe ise “Kamunun Endüstri 4.0’a Bakışı” başlıklı konuşmasında  “Dijitalleşmenin 4. dalgası olan Endüstri 4.0, herşeyi birbirine bağlamakla kalmıyor aynı zamanda yapay zeka temelli yepyeni tasarım, planlama, ar-ge, üretim, tedarik, kalite, süreç yönetimi, otonom sistemler, hizmet ve müşteri deneyimini de beraberinde getirerek 4. dalga dijital ekonominin temellerini atıyor. Endüstri 4.0 Geleceğin işletmelerini yapılandırıyor. İşletmeler üretim sanayinde genel işletme süreçlerinden başlayıp üretimi kontrol eden süreçlere kadar farklı fonksiyonları yerine getiriyor. Zaman planlarına uyum, üretimde kalite ve maliyet kurumlar için en kritik faktörler.” şeklinde konuştu.

Platform’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, SGK, Adalaet Bakanlığı, Altındağ Belediyesi kurumlarından daire başkanları ve genel müdürlerin dikkat çekici paylaşımları yer alırken, Türk Elektronik Sanayicileri Derneği ve Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanları da görüşlerini tüm paydaşlara ilettiler. Etkinliği sponsor olarak Norton, BI Teknoloji, Bimser Çözüm, Panasonic Business, Totolink, Arena Value, CLPA, Mitsubishi, Pikare ve Quadro firmaları destekledi. Destekleyen firmaların sunumları, paylaşımları ve tanıtım alanında sergiledikleri çözüm ve ürünler ile katılımcılar Kamuda BT ve Endüstri 4.0 konusunda içeriksel anlamda doyurucu bir etkinlik günü yaşadılar….

 

 

 

 

 

Önceki Yeni Medya Çalışmaları III. Ulusal Kongresi 9-10 Mart 2017
Sonraki Netaş, dünyanın en büyük mobil teknolojiler etkinliği Mobile World Congress’te

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Ulusal Sağlıkta Kalite Forumu II: Sağlıkta Endüstri 4.0

Geleneksel sağlık sistemleri, hastaneler, tedavi süreçleri, hasta-doktor ilişkileri günümüzde dijital bir dönüşüm yaşayarak yeni bir yapıya bürünmektedir. Özellikle elektronik, bilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler bu dönüşümü daha da hızlandırmıştır.

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri

2017 1. Çeyrek Pazar Verileri Raporu Yayınlandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK tarafından hazırlanan 2017 yılının ilk çeyreğine ilişkin “Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu” hakkında değerlendirmelerde bulundu.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!