Vodafone’dan Irma Kasırgası’nın Vurduğu Bölgelere Mobil İletişim Desteği

Vodafone Grup Vakfı, Karayipler, Dominik Cumhuriyeti, Kosta Rika ve Küba’dan sonra ABD’nin Florida Eyaleti’ni de vuran, tarihin en büyük 7’nci kasırgası Irma’nın büyük yıkıma yol açtığı Karayipler’deki Guadeloupe Adası’na yardım götürüyor. Vodafone ekibi, “Anında Kurulabilen Dijital Şebeke” ekipmanıyla bölgedeki kurtarma ekiplerine iletişim desteği verirken, afetzedelerin de aile ve arkadaşlarıyla tekrar bağlantı kurmasına yardımcı olacak.

Vodafone’un “Anında Kurulabilen 3G Şebekesi” ile insani yardım programı için mobil iletişim desteği sağlanırken, “Anında Kurulabilen Şarj Cihazı” ile de elektrik verilemeyen bölgelerde ücretsiz mobil şarj hizmeti sunulacak.

Vodafone Grup Vakfı, tarihin kayda geçen en büyük Atlas Okyanusu kasırgası ve en güçlü 7’nci kasırgası olan Irma’nın Karayip Adaları’nda neden olduğu yaraları sarmak için harekete geçti. Karayip Adaları’ndan Guadeloupe’da bulunan Pointe-à-Pitre şehrine “Anında Kurulabilen Dijital Şebekeler” götüren Vakıf, Irma Kasırgası’nın büyük yıkıma yol açtığı bu bölge için iletişim desteği sağlayacak.

Vodafone’un “Anında Kurulabilen Dijital Şebekeler” ekibi, yerel operatörlere destek verecek ve mobil iletişimin yeniden sağlanabilmesi için Fransa merkezli sivil toplum kuruluşu “Télécoms Sans Frontières” (Sınır Tanımayan Telekom) ile birlikte çalışacak. Bölgede yardım çalışmalarını yürüten yerel ekiplere de destek verecek olan Vodafone ekibi, onlarca kişinin ölümüne yol açan kasırganın ardından afetzedelerin sevdikleriyle yeniden bağlantı kurabilmesine yardımcı olacak.

 

 

 

 

Önceki İleri ve Tahminleyici Analitikte Pazarın Hakimi Yine SAS
Sonraki KOBİ’leri Dünya Atağına Kaldıracak Kongre

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

ATS0’da Sanayinin Geleceği Konuşuluyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), “Kalkınmada Sanayi 4.0’ın Rolü” bilgilendirme toplantısına evsahipliği yapacak. 24 Şubat Cuma günü ATSO’da “Kalkınmada Sanayi 4.0’ın Rolü” konulu bilgilendirme toplantısı yapılacak. Etkinlik öncesinde ATSO