“Google’a cezadan bize ne… demeyin”

Hürriyet gazetesi teknoloji yazarı Emre Kızılkaya, 28 Haziran’da kaleme aldığı yazısında Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun dev arama motoru Google’a kestiği 2.42 milyar Euro’luk rekor cezayla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Kızılkaya’nın o yazısı: “Google’ın kullanıcılarına sunduğu arama sonuçlarını kendi lehine manipule ettiğine hükmeden Avrupa Komisyonu’nun verdiği 2.42 milyar Euro tutarındaki rekor ceza; teknoloji şirketleri, regülatörler ve kamuoyu arasındaki ilişkiyi yeniden biçimlendirme potansiyeli taşıyor. Bir sonraki dev ceza AdSense ve Android’e kesilebilir. Bu yüzden medya şirketleri ve reklamverenlerin de yakından izlemesi gereken sürecin olası etkilerini anlamak için, komisyonun bilgi yazısını beş soru ve beş cevapla özetleyelim…” Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN…

 

Önceki Gmail'de Yeni Dönem
Sonraki Facebook TV Yayıncısı Oluyor!

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri

Büyük ve Açık Veri Ulusal Kamu Konferansı

Kamuda kullanılan verilerden fayda elde edilmesi, hizmet kalitesinin artırılması, bu verilerden ekonomik ve toplumsal fayda elde edilmesi ancak ve ancak bu verilerin anonimleştirilerek kullanıma açılması ile mümkün olabilecek.