“Google’a cezadan bize ne… demeyin”

Hürriyet gazetesi teknoloji yazarı Emre Kızılkaya, 28 Haziran’da kaleme aldığı yazısında Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun dev arama motoru Google’a kestiği 2.42 milyar Euro’luk rekor cezayla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Kızılkaya’nın o yazısı: “Google’ın kullanıcılarına sunduğu arama sonuçlarını kendi lehine manipule ettiğine hükmeden Avrupa Komisyonu’nun verdiği 2.42 milyar Euro tutarındaki rekor ceza; teknoloji şirketleri, regülatörler ve kamuoyu arasındaki ilişkiyi yeniden biçimlendirme potansiyeli taşıyor. Bir sonraki dev ceza AdSense ve Android’e kesilebilir. Bu yüzden medya şirketleri ve reklamverenlerin de yakından izlemesi gereken sürecin olası etkilerini anlamak için, komisyonun bilgi yazısını beş soru ve beş cevapla özetleyelim…” Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN…

 

Önceki Gmail'de Yeni Dönem
Sonraki Facebook TV Yayıncısı Oluyor!

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri

2017 1. Çeyrek Pazar Verileri Raporu Yayınlandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK tarafından hazırlanan 2017 yılının ilk çeyreğine ilişkin “Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu” hakkında değerlendirmelerde bulundu.