Facebook TV Yayıncısı Oluyor!

İzlediği gelişme politikasıyla yatırımcılarını ve takipçilerini sık sık şaşırtan sosyal medya devi Facebook bu kez de TV yayıncılığına soyunmaya hazırlanıyor. 2017 yaz sonunda meyvelerini vermesi beklenen bu yeni girişiminde sosyal medya şirketi, Hollwood yapımcılarıyla anlaşarak seyircilerine senaryolu ve bölüm bölüm çekilip yayınlanan programlar sunacak.

The Wall Street Journal’ın haberine göre Facebook Inc (FB.O) bu yaz sonu yayına başlamak üzere, Hollywood stüdyolarıyla görüşmeye başladı. Konu hakkında bilgi sahibi olan yetkililerin toplantılarda ifade ettiğine göre, internet devi çekilen her bölüm için 3 milyon dolar yatırabilir. Facebook, Hollywood’da bulunan yetenek ajanslarıyla görüşmelerini sürdürüyor.

13 – 34 yaş arasını hedeflemeyi umut eden Facebook, 17 – 30 yaş arasını asıl odak olarak alacak. Yine WSJ’ın haberine göre şirketin “Strangers” ve “Last State Standing” dizileri ile anlaşma sağladığı yönünde bilgiler de var.

Facebook medya ortaklıkları müdür yardımcısı Nick Grudin, “Bölümlü TV programlarına ve partnerlerimize farklı dikeylerde ve konularda nelerin başarılı olacağını göstermeye yoğunlaşıyoruz,” diye açıklıyor.

Facebook’un Netflix ya da Amazon’un aksine sezonluk değil bölüm bölüm yayın yapması bekleniyor. Ayrıca Facebook izleme verilerini de Hollwood’la da paylaşacak Benzer şekilde Apple, geçtiğimiz haftalarda uzun süredir beklenen ‘Planet of the Apps’ programını yayınlamaya başladı. ‘Planet of the Apps’ (Ugulamalar Gezegeni), daha çok bir yarışma programını andırıyor ve uygulama geliştiricileri 60 saniye içinde ünlü yatırımcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Apple Inc bu yayın ve yeni yapımları için Sony Pictures Television’un ortaklarından Jamie Erlicht ve Zack Van Amburg ile birlikte çalışıyor. Apple yakın zamanda James Corden’in “Carpool Karaoke” programının bir uyarlamasını yapacak.

Facebook yatırımcılarının konu hakkında kuşkucu ve temkinli oldukları söylentileri dolaşsa da, şirketin yayınlarını muhtemelen bu yaz sonu görmeye başlayacağız.

Önceki "Google’a cezadan bize ne... demeyin"
Sonraki Teknoloji, Simit Sarayı ile İhrac Ediliyor

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Aile içi girişimcilik ekonomiye 30 yıl kazandıracak

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) düzenlediği Aile Şirketleri Konferansı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, aile içi girişimciliğin önemine dikkat çekti. Aile fertlerinden birinin, şirket dışında girişimciliğe adım

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

BAU ve Riot Games Güçlerini Birleştirdi

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Türkiye’de bir ilk: ESPOR Bursu Tüm dünyayı günden güne daha fazla etkisi altına alan espor rüzgârı, akademik yaşamda da karşılık buluyor. Geçtiğimiz yıl ABD, Norveç ve İsveç’te ilk