Yolsuzluğun Önlenmesi ve Etiğin Teşviki için Teknik Destek Projesi Konferansı

Toplumda etik kültürün teşvik edilmesini amaçlayan Avrupa Birliği finansmanlı projenin son faaliyetlerinden biri olarak uluslararası konferans düzenlendi.  Ankara’da 18-19 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenen Konferansın açılışını Etik Kurul Başkanı Sn. Köksal Toptan,Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent Tüfenkçi yaptı.

Konferansa AB Türkiye Delegasyonu’nu temsilen Müsteşar Dr. Michael Rupp’un yanı sıra Avrupa ülkeleri ile BM Uyuşturucu ve Suç Ofisi ve Uluslararası Şeffaflık Derneği gibi uluslararası kuruluşların uzmanlarını da içeren, çeşitli temsilciler ve paydaşlar katıldı.

Uluslararası Konferansta “Evrensel Açıdan Yolsuzluğun Önlenmesi ve Etiğin Teşviki” konulu panelde Yolsuzlukla Mücadele ve Yolsuzluğu Engellemede Litvanya Modeli ve Eğitin Teşviki için Kamu Farkındalığını Arttırma konusunda yabancı konuşmacılar ülkelerindeki uygulamaları paylaştılar.

İki gün süren Konferansta Türkiye’de ilkokul ve ortaokul çocukları arasında etik davranışın teşviki anlatıldı ve Türkiye’de iş ve kamu etik algı anketi sonuçları katılımcılarla paylaşıldı.

Avrupa Birliği’nin 2.5 milyon Avroluk finansman sağladığı proje, Kamu Görevlileri Etik Kurulunun ve sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesini amaçlıyor. 

 

 

 

Önceki TBD’nin Geleneksel “Kamu-BİB” Toplantılarının Bu Yılki Teması “Dijital Devlet”
Sonraki Nurus, Alman Tasarım Ödülleri'nde 6 Ödül Aldı

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

“Videonu ÇEK-GÖNDER Yarışması” sonuçlandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından düzenlenen “İnternettesin Güvende misin” temalı Videonu Çek-Gönder Yarışması sonuçları açıklandı.  Yarışmada dereceye girenlere BTK ev sahipliğinde gerçekleştirilen Güvenli İnternet Günü etkinliği ve Güvenli İnternet

Sektör Toplantı ve Haberleri