Yolsuzluğun Önlenmesi ve Etiğin Teşviki için Teknik Destek Projesi Konferansı

Toplumda etik kültürün teşvik edilmesini amaçlayan Avrupa Birliği finansmanlı projenin son faaliyetlerinden biri olarak uluslararası konferans düzenlendi.  Ankara’da 18-19 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenen Konferansın açılışını Etik Kurul Başkanı Sn. Köksal Toptan,Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn. Bülent Tüfenkçi yaptı.

Konferansa AB Türkiye Delegasyonu’nu temsilen Müsteşar Dr. Michael Rupp’un yanı sıra Avrupa ülkeleri ile BM Uyuşturucu ve Suç Ofisi ve Uluslararası Şeffaflık Derneği gibi uluslararası kuruluşların uzmanlarını da içeren, çeşitli temsilciler ve paydaşlar katıldı.

Uluslararası Konferansta “Evrensel Açıdan Yolsuzluğun Önlenmesi ve Etiğin Teşviki” konulu panelde Yolsuzlukla Mücadele ve Yolsuzluğu Engellemede Litvanya Modeli ve Eğitin Teşviki için Kamu Farkındalığını Arttırma konusunda yabancı konuşmacılar ülkelerindeki uygulamaları paylaştılar.

İki gün süren Konferansta Türkiye’de ilkokul ve ortaokul çocukları arasında etik davranışın teşviki anlatıldı ve Türkiye’de iş ve kamu etik algı anketi sonuçları katılımcılarla paylaşıldı.

Avrupa Birliği’nin 2.5 milyon Avroluk finansman sağladığı proje, Kamu Görevlileri Etik Kurulunun ve sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesini amaçlıyor. 

 

 

 

Önceki TBD’nin Geleneksel “Kamu-BİB” Toplantılarının Bu Yılki Teması “Dijital Devlet”
Sonraki Nurus, Alman Tasarım Ödülleri'nde 6 Ödül Aldı

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri
Sektör Toplantı ve Haberleri

2017 1. Çeyrek Pazar Verileri Raporu Yayınlandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK tarafından hazırlanan 2017 yılının ilk çeyreğine ilişkin “Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu” hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Sektör Toplantı ve Haberleri 0 Comments

Türk Telekom 9’uncu kez Türkiye’nin en değerli telekomünikasyon markası oldu

Türk Telekom, 2016 yılının Ocak ayında gerçekleştirdiği tek marka birleşmesi sonrası marka değerini yıllık bazda yüzde 11 oranında artırarak tüm zamanların en yüksek marka değerine ulaştı. Uluslararası marka değerleme kuruluşu