8. Uluslar Arası Gelecekte Öğrenme Konferansı : Veri Devrimi

8.Uluslar Arası Gelecekte Öğrenme Konferansı : Veri Devrimi

20-22 Ekim 2020 (e- konferans)

8 Uluslar arası Gelecekte Öğrenme  Konferansı, bu yıl Veri Devrimi ana başlığı ile 20 Ekim 2020 tarihinde sanal ortamda başladı.

Konferans İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü, TBD İstanbul Şubesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi,  Romanya Aurel Vlaicu Universitesi, Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK Genel Müdürlüğü ve TBV işbirliği ile sanal olarak başladı. Açılış konuşmaları ev sahibi üniversitemiz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi adına Doç. Dr. Müge Adnan, Konferans eş başkanları İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevinç Gülseçen ve TBD Merkez İcra Kurulu Başkanı  Dr. Aydın Kolat, ana sponsor enocta CEO’su Ahmet Hançer,  TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, MEB YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl Yılmaz ve  Üniversite rektörlerimiz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından gerçekleştirildi.

Konferans bu yıl Covid19 nedeniyle  Sağlık, Tarım, Turizm ve Eğitim ana başlıklarıyla gerçekleştiriliyor. 20-22 Ekim arasında konularında uzman panelistler ve akademisyenlerin  katıldığı sanal konferansımıza ücretsiz katılım için https://fl2020.istanbul.edu.tr/en/_  adresinden kayıt olmak gerekiyor.

Önceki Salgın Döneminde Siber Güvenliğin Önemi Bir Kez Daha Arttı
Sonraki 27. TBD Halıcı Beste Yarışması

Benzer Yazılar

TBD Haberleri

Bilişim 2017 Bildiri Çağrısı

TBD 34. Ulusal Bilişim Kurultayı “Bilişim 2017″ Bildiri Çağrısı 59

TBD Haberleri 0 Comments

Türkiye’de İnternet 23. Yaşında

Türkiye’de İnternet 23.yaşını kutluyor.  Her yıl olduğu gibi bu sene de 15 sivil toplum kuruluşunun bulunduğu Bilişim STK Platformu tarafından 11-24 Nisan tarihleri arasında “İnternet Yaşamdır!” sloganıyla İnternet Haftası etkinlikleri

TBD Haberleri

Türkiye Geniş Katılım ile “Yazılım Envanteri”nin Taksonomisini Oluşturuyor

24 Şubat 2022 Perşembe günü tam gün süren “Yazılım Envanter Çalıştayı” gerçekleştirildi.. Çalıştay TOBB’un ev sahipliğinde, TOBB Türkiye Yazılım Meclisi organizasyonunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknolojiler Genel Müdürlüğü desteği