Dijital Olgunluk Modeli ve Rehberliği Projesi Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

Dijital Olgunluk Modeli ve Rehberliği Projesi Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

“Dijital Olgunluk Modeli ve Rehberliği Projesi” tanıtım etkinliği, 19 Ocak 2017 Perşembe günü  TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) tarafından The Green Park Hotel Ankara’da gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Başkanı  Prof. Dr. A. Arif ERGİN açılış konuşmalarında kamu yönetiminde dijital kabiliyet kazanımının önemine ve rehberlik mekanizmaları ile süreklilik sağlanmasının gerekliliğine değindi. Bununla birlikte dijital olgunluk modeli ve rehberliği çalışmalarının Kamu BT projelerinin başarısına olan katkısına vurgu yaptı.

Toplantıda ayrıca;

  • Güney Kore Uluslararası e-Devlet Bölümü Başkanı Sayın Ki Byoung KIM tarafından “Güney Kore’nin Dijital Devlet Olgunluğu Deneyimi” paylaşıldı,
  • TÜBİTAK BİLGEM YTE Proje Yöneticisi tarafından “Dijital Olgunluk Modeli ve Rehberliği Projesi” tanıtım sunumu gerçekleştirildi,
  • Sayın Prof. Dr. Ho Yeol KWON tarafından “Güney Kore Dijital Devlet Olgunluğu için Rehberlik” çalışması hakkında bilgi paylaşıldı.

Proje kapsamında, Dijital Devlet (d-Devlet) alanında ülkemiz koşulları ile kamu kurumlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran ve uluslararası çalışmaları dikkate alan kurumsal Dijital Olgunluk Modeli geliştirildi ve bu yönde kurumsal dijital kapasitenin arttırılması amacıyla Model ile uyumlu İşletim ve Bakım Rehberi hazırlanmıştır. Dijital dönüşüm alanında ekosistem farkındalığının artırılması ve tecrübe paylaşımını sağlaması hedeflenen www.dijitaldonusum.gov.tr  portalı oluşturuldu.

Etkinliğe, Türkiye d-Devlet ekosistemi paydaşları arasında yer alan 202 kamu, özel sektör, üniversite ve STK temsilcisi tarafından katılım sağlandı.

Etkinlik ile ilgili daha detaylı bilgi ve sunumlara erişmek için tıklayınız.

Önceki PARDUS’un Kullanımı Giderek Yaygınlaşıyor
Sonraki Kayseri Bilim Merkezi Tanıtıldı

Benzer Yazılar

Sektör Toplantı ve Haberleri

Media Markt ve Microsoft İşbirliği ile Çocuklar Eğlenerek Kodlama Öğrendi

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı elektronik perakendecisi Media Markt, 18-19 ve 25-26 Şubat tarihlerinde Microsoft Türkiye işbirliği ile 4 günde 7-12 yaş arasındaki 129 çocuğa kodlama eğitimi verdi. Avrupa’nın açık

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!